Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Zëvendëskryeministrja Ekaterina Zaharieva u izolua

Ekaterina Zaharieva
Foto: BGNES

Zëvendëskryeministrja dhe Ministre e Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva u izolua pasi testi i shpejtë i Zëvendësministrit Petko Dojkov ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Zaharieva nuk ka simptoma dhe është në gjendje të mirë, duke vazhduar të zbatojë angazhimet e saj të punës, njoftoi MBJ-ja bullgare. 


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 359

Bullgaria kërkon udhëtim të lirë dhe kufij të hapur për shpëtimin e turizmit Ne mbështesim krijimin e "korridoreve të shpejta të gjelbra" për të vaksinuarit dhe njerëzit që tashmë janë shëruar nga Covid-19. Në të njëjtën kohë nuk duhet të..

botuar më 21-03-01 6.22.MD

Presidenti dhe shërbimet e sigurisë shqyrtuan të drejtat e bullgarëve jashtë shtetit

Ndërmarrja e masave në kohë për mbrojtjen e të drejtave të shtetasve bullgarë jashtë vendit, kur ata janë objekt sulmesh vetëm për shkak të vetëdijes së tyre kombëtare, u diskutua nga Presidenti Rumen Radev në një takim me shefat e shërbimeve të..

botuar më 21-03-01 5.55.MD

Bullgarët në Çikago festuan Gjyshe Martën dhe paraprakisht festën tonë kombëtare – 3 mars

Bullgarët në Çikago festuan 3 marsin paraprakisht, duke valëvitur flamurin bullgar në qendër të qytetit për të 15-in vit radhazi. Ngjarja u ndoq nga bashkatdhetarët tanë në internet. 16 firma bullgare dhe të tjera morën pjesë në një pazar të..

botuar më 21-03-01 4.29.MD