Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Komplet i plotë prej medaljesh evropiane për gjimnastet bullgare

Gjimnastët bullgarë fituan tre medalje në finalet me vegla të veçanta për vajzat në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike, i cili po mbahet në Kiev (Ukrainë), njoftoi Federata Bullgare e Gjimnastikës Ritmike në faqen e saj në Facebook.

Stiljana Nikollova fitoi medaljen e artë në vallen me shirit dhe argjendin me top, ndërsa Eva Brezalieva fitoi medaljen e bronztë me litar.

Kampionati Evropian përfundon të dielën me shumëgarëshin për gratë, ku do të marrin pjesë Borjana Kalejn dhe Katrin Taseva.

Allbert Popov

Skiatori bullgar Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore

Skiatori më i mirë bullgar alpin – Allbert Popov u klasifikua i gjashti në sllallomin e natës për Kupën Botërore në pushimoren dimërore austriake Shlladming. Kështu ai dubloi suksesin e vet nga viti 2019 kur gjithashtu përfundoi i gjashti në..

botuar më 21-01-27 11.01.PD
Katrin Manoillova

Rrëshqitësja bullgare Katrin Manoillova u prezantua mirë në Kampionatin Evropian të Shorttrakut

Bullgarja Katrin Manoillova u paraqit jashtëzakonisht mirë në ditën e parë të Kampionatit Evropian të Shorttrakut (Pista të Shkurtra) në qytetin polak Gdansk. Ajo e kapërceu serinë dhe u kualifikua në çerekfinalet në 500 dhe 1000 metra. Kjo..