Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Julijana Janeva me medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes

Julijana Janeva
Foto: bul-wrestling.org

Bullgarja Julijana Janeva fitoi medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes në Beograd të Serbisë. Në finalet në kategorinë deri më 65 kg. kampionja botërore dhe nënkampione tek vajzat fitoi kundër turkes Buse Tosun me 5:2.

Ky është çmimi i dytë për Bullgarinë, pasi më herët Miglena Selishka fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri më 50 kg.


Më shumë nga rubrika

Maria Micova

Covid-19 u bë shkak për pezullimin e pjesëmarrjes së Maria Micovës në turneun e badmintonit në Bazel

Lojtarja bullgare e badmintonit Maria Micova është pezulluar nga pjesëmarrja në turneun e madh në Bazel, Zvicër, me një fond çmimi prej 130 mijë dollarësh. Arsyeja është se ajo ka qenë në kontakt me një anëtar të ekipit bullgar, i cili doli..

botuar më 21-03-03 3.08.MD

Bullgaria fitoi më shumë medalje në turneun e boksit në “Stranxha”

Boksierët bullgarë u paraqitën jashtëzakonisht mirë në sallën “Sofja”, duke fituar gjithsej 8 çmime në turneun më të vjetër në Evropë – pesë medalje të arta dhe tri të argjendta. Fituesit janë Stojka Krësteva (51 kg), Stanimira Petrova (57..

botuar më 21-03-01 6.11.MD

Një kalim i madh me pallaska dëbore në Pamporovo

Një kalim me pallaska dëbore organizohet në Pamporovo më 28 shkurt, njoftuan nga Qendra Turistike në vendpushimin rodopas. Që aty ripohuan se aktualisht kushtet për ski janë të shkëlqyera, janë hapur 12 pista me një shkallë të ndryshme të vështirësisë,..

botuar më 21-02-27 8.05.PD