Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Më 16 janar pistat e Pamporovos përsëri hapen

Foto: pamporovo.me

Më 16 janar vendpushimi “Pamporovo” përsëri do të jetë i hapur për sportet dimërore, ndërsa operatori i ski zonës shpalli ruajtjen e çmimeve promocionale të lift-kartave deri më 22 janar.

Pritet që të shtunën dhe të dielën pistat të jenë në gjendje të shkëlqyer dhe të hapet të paktën 70% e ski-zonës, ndërsa gjatë ditëve në vijim të hapen akoma pista, transmetoi BGNES.

Për kënaqësinë e të gjithëve moti më në fund u normalizua. Në pushimore ditët e fundit ka reshje dëbore periodike, që bashkë me borën artificiale kontribuon për përmirësimin e dukshëm të kushteve për ski dhe snowboard, bënë të ditur nga vendpushimi.

Më shumë nga rubrika

Një kopje e kafenesë nga filmi me seri “Miqtë” është një hit mes turistëve në Plovdiv

Në qytetin Plovdiv është kafeneja e vetme në Evropën Lindore e cila është kopje perfekte e kafenesë së filmit me seri “Miqtë” /“Friends“/. Pronari i saj Elin Nikollov është një adhurues i madh i këtij filmi me seri, kështu që ai vendosi të..

botuar më 21-06-19 8.25.PD

Fundjavë kushtuar midhjes në ishullin Shën Anastasia

Bashkia e qytetit Burgas organizon një fundjavë tematike verore më 18, 19 dhe 20 qershor, kushtuar midhjes së Detit të Zi. Midhjet janë një pjesë thelbësore e traditës lokale të kuzhinës, kështu që kjo delikatesë është e pranishme në menunë e..

botuar më 21-06-18 5.55.PD
Vendpushimi Albena

Vendpushimi “Albena” ishte i pari që mori stikerin "100% të vaksinuar"

Vendet turistike në Bullgari me staf të vaksinuar do të marrin stiker "100% të vaksinuar", njoftoi në një konferencë shtypi në Albena Ministrja e Turizmit Stella Balltova. Pushimorja e parë që mori një stiker të tillë është Albena. Në vendpushim ka..

botuar më 21-06-10 7.29.MD