Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Medalja e tretë e artë për Bullgarinë nga Kampionati Evropian i Peshëngritjes

Stiljan Grozdev
Foto: tvn.bg
Peshëngritësit bullgarë fituan medaljen e tretë të artë në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes për Meshkuj dhe Femra në Moskë. Në kategorinë 61 kg Stiljan Grozdev siguroi titullin me dyluftim prej 296 kg.

Stiljan Grozdev është sportist në shkollën e peshëngritjes në qytetit Ruse me trajnerë Krëstina dhe Radosllav Atanasovi. Kjo shkollë kohët e fundit jep rezultate jashtëzakonisht të mira, njoftoi BGNES.

Më shumë nga rubrika

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike me titull evropian në ushtrimin me topa

Ansambli bullgar i gjimnastikës ritmike fitoi medaljen e artë në ushtrimin me topa në Kampionatin Evropian të Gjimnastikës Ritmike në qytetin Varnë (09-13 qershor), ndërsa në rrethe dhe shkopinj mbeti i dytë pas Izraelit. Kështu gjimnastet..

botuar më 21-06-14 9.56.PD

250 pilotë karting nga 16 vende garojnë në Bullgari

Në dy ditët e fundjavës në pistën e kartingut në qytetin Haskovo do të mbahet edicioni i dytë i ECO 24 orë të Bullgarisë, pjesë e kampionatit evropian të kartingut për qëndrueshmëri. Një total prej 250 pilotësh nga 16 vende do të garojnë për vendin..

botuar më 21-06-12 6.45.PD
Joseph Dixon

Klubi i futbollit “Levski” paraqiti Joseph Dixon, i cili ka shprehur dëshirë për të investuar në klub

Sot në një konferencë të posaçme ishte paraqitur britaniku Joseph Dixon. “Ne po zhvillojmë bisedime tashmë 6 muaj. Kjo është marka më e madhe sportive në vend. Ideja është që të investojmë jo vetëm në ndërtimin e një stadiumi të ri, por edhe në një..

botuar më 21-06-10 4.41.MD