Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Motrat StoevI fituan titullin evropian të badminton

Motrat Stoevi
Foto: Komiteti Olimpik Bullgar

Stefani dhe Gabriella Stoevi fituan titullin e dyshes në Kampionatin Evropian të Badminton në kryeqytetin ukrainas Kiev. Motrat, të cilat ishin numri 1 në shortin kryesor, mundën në finale të renditurit të dytë në short Chloe Birch dhe Lauren Smith me rezultatin 2:0 dhe përfunduan turneun pa humbur asnjë lojë. Titulli evropian është i dyti për bullgaret pas atij në Huelva, Spanjë, në 2018.


Më shumë nga rubrika

Starton Rali Bullgaria

Gjithsej 35 ekuipazhe do të marrin pjesë në edicionin e 51 të Rali Bullgarisë, që do të zhvillohet në territorin e rrethit të Varnës dhe të Shumenit. 11 nga ekuipazhet janë të huaja, njoftoi kryetari i Federatës së Automjeteve të Bullgarisë Kamen..

botuar më 21-05-14 6.05.PD
Linda Zeqiri

Tri sportiste bullgare në badminton u klasifikuan për Lojërat Olimpike në Tokio

Bullgaria do të ketë tre lojtarë në badminton në Lojërat Olimpike në Tokio. Këto janë dy herë kampionet e Evropës në dyshe, Gabriella dhe Stefani Stoevi dhe Linda Zeqiri . Lajmi u njoftua për BNR nga Drejtori Ekzekutiv i Federatës Bullgare të..

botuar më 21-05-13 3.30.MD
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mori refuzim të jetë regjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit

Borisllav Mihajlov, i cili befasisht u kthye në futboll mori refuzim të jetë riregjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit, njoftoi sajti SPORTAL. Portieri legjendar dha dorëheqjen në vjeshtën e vitit 2019. Sidoqoftë, në prill kur..

botuar më 21-05-05 6.54.MD