Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ministri Vasilev iu përgjigj akuzave të "Ka një popull të tillë"

Asen Vasilev
Foto: BGNES

Ajo që më shqetëson shumë është se pasi u ftova tre herë për të hyrë në variantin e parë të qeverisë së "Ka një popull të tillë" (ITN), tani papritmas ata vendosën se jam shumë problematik. Kështu, Ministri në detyrë i Financave Asen Vasilev komentoi akuzat e bëra kundër tij nga Toshko Jordanov, kryetar i grupit parlamentar të ITN. "Këtu, për mendimin tim, mund të shihet një dorë shumë e gjatë, një sulm shumë i koordinuar nga Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS)," shtoi Vasilev, duke shpjeguar se ai i ka fituar të gjitha proceset gjyqësore të renditura në akuzë. Bashkëkryetari i “Bullgarisë Demokratike”, Hristo Ivanov, gjithashtu e përshkroi mosmarrëveshjen si një "sulm të dyshimtë personal" dhe tha se ai po pret që ITN të tregojnë përbërjen dhe formulën e një qeverie të ardhshme.

Më shumë nga rubrika

Christo

Një galeri në Sofje transmeton live nga Parisi projektin e fundit të Christo

Galeria Vivacom Art Hall në Sofje do të transmetojë live nga Parisi një nga ngjarjet kulturore më të shumëpritura në Evropë - hapja zyrtare e projektit të fundit të Christos "Paketimi i Harkut të Triumfit" . "Do të jetë si i gjallë, do të..

botuar më 21-09-18 6.05.PD

Parashikimi i motit për ditët e fundjavës

Ditën e shtunë do të ketë re, pasdite me reshje dhe bubullima. Do të jetë me erë, në Rrafshinën e Danubit dhe në Ultësirën e Trakisë së Epërme do të fryjë erë e fortë veriperëndimore dhe do të bëhet ftohtë. Temperaturat do të lëvizen nga 14 deri në..

botuar më 21-09-17 7.55.MD

Lokalet në Sofje janë hapur pas orës së mbrëmjes

Autoritetet shëndetësore dhe policia kryen inspektimin e radhës në kryeqytet për të përcaktuar nëse masat e reja anti-epidemike po respektohen dhe përsëri konstatuan shkelje. Kjo vjen në sfondin e protestave në të gjithë vendin të industrive të..

botuar më 21-09-17 7.20.MD