Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ndryshon lista e vendeve sipas zonave të ngjyrave për Covid-19

| rinovuar më 21-08-04 10.01.PD
Foto: arkiv

Nga e mërkura, 4 gusht, Holanda, Tunizia dhe Kuvajti do të dalin nga zona e kuqe dhe do të përfshihen në listën e vendeve në zonën portokalli. Kjo bëhet me një ndryshim në listën e vendeve sipas ngjyrave të zonave, sipas të cilit përcaktohet rendi i hyrjes në Bullgari. Nga portokalli në zonën e gjelbër kalon Luksemburgu. Nga e njëjta datë, Principata e Monakos bie në zonën e kuqe. Kjo thuhet në një urdhër të Ministrit të Shëndetësisë Stojço Kacarov, të lëshuar sot.

Zona e gjelbër:

Austria, Gjermania, Estonia, Lituania, Polonia, Sllovakia, Hungaria, Finlanda, Kroacia, Danimarka, Italia, Sllovenia, Norvegjia, San Marino, Vatikani, Zvicra, Çekia dhe Luksemburgu.

Zona portokalli:

Të gjitha vendet jashtë zonës së gjelbër dhe të kuqe.

Zona e kuqe:

India, Bangladeshi, Nepali, Mianmar, Butani, Sri Lanka, Maldivet, Afrika e Jugut, Botsvana, Tanzania, Sishel, Namibia, Zambia, Omani, Malajzia, Turkmenistani, Taxhikistani, Republika e Kirgistanit, Mongolia, Kolumbia, Kili, Uruguai, Argjentina, Brazili, Paraguai , Bolivi, Peru, Surinam, Panama, Kosta Rika, Guatemala, Beliz, El Salvador, Kuba, Republika Dominikane, Qipro, Britania e Madhe dhe Irlanda e Veriut, Spanja, Fixhi, Malta, Andorra, Gjeorgjia dhe Monako.


Më shumë nga rubrika

Pika vaksinimi në të hapur për fundjavën në Sofje

Më 25 shtator (të shtunën) dhe 26 shtator (të dielën) do të punojnë këto pika imunizimi në ambientet e hapura në Sofje: lagja “Druzhba”, Shtëpia e Kulturës, me orar pune 09.00 - 16.00 The Mall, me orar pune 13:00 - 18:00 Bulgaria..

botuar më 21-09-25 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të jetë me diell. Në Bullgarinë Lindore do të ketë re të mesme dhe të larta. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore e cila do të dobësohet deri në mbrëmje. Temperaturat maksimale do të jenë nga 22 në 27 °, për rajonin e Sofjes -..

botuar më 21-09-24 6.25.MD

Eurodeputetët: Nuk morëm përgjigje nga Kryeprokurori

Deputetët nga grupi i monitorimit pranë Komisionit për të Drejtat dhe Liritë Civile pranë Parlamentit Evropian, të cilët janë për vizitë në vendin tonë , njoftuan se Kryeprokurori Ivan Geshev nuk u është përgjigjur pyetjeve të tyre. Ndër..

botuar më 21-09-24 6.08.MD