Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria mundi Lituania në kualifikimet për Katar 2022

Kombëtarja Bullgare e futbollit mundi ekipin e Lituanisë në kualifikimet botërore për Katar 2022. Me rezultat 1 me 0 kombëtarja tashmë grumbulloi 5 pika në aktivin e vet. Më 8 shtator ekipi bullgar do të pranojë skuadrën e Greqisë.

Biljana Dudova

Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në mundje

Kampionia bullgare e mundjes Biljana Dudova kryesoi renditjen botërore në kategorinë 59 kg. Kjo ndodhi pasi mundësja 24-vjeçare e ekipit “Junak Lokomotiv” në Ruse fitoi titullin e parë botëror në karrierën e saj në kampionatin botëror në Oslo...

botuar më 21-10-19 3.24.MD
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov është gati të kthehet në TOP 20

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov kapërceu shtatë vende deri në 21, falë gjysmëfinales së tij në turneun e Serisë Masters në Indian Wells, ku ai mundi me sukses Daniil Medvedev dhe Hubert Hurkach para se të humbte nga kampioni i ardhshëm..

botuar më 21-10-18 3.51.MD
Borjana Kalejn

Borjana Kalejn me medalje të arta për lojën e saj me top dhe rreth në Rumani

Më 17 tetor Borjana Kalejn fitoi medalje të arta në finalet me top dhe rreth të Kupës Botërore të vargut Challenge në qytetin rumun Cluj. Bullgaria, e cila para kësaj zuri vendin e parë edhe në shumëgarësh, mori një rezultat prej 26,650 pikësh në..