Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi: Vjeshta e artë në Sofje

Parku Jugor mbledh të rinj dhe të moshuar në ditët diellore të vjeshtës. 
Foto: Ani Petrova 


Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Rituali i bekimit të flamujve luftarakë dhe të flamujve të shenjtë të Ushtrisë Bullgare  “Vallja e Meshkujve” në Kallofer  Hedhja e kryqit Foto: BGNES, BNR

botuar më 22-01-06 2.16.MD

Bullgaria në fotografi

Gëzuar festat e fundvitit! Foto: BGNES

botuar më 21-12-24 8.59.PD

Bullgaria në fotografi

Sofja me dekorime Krishtlindjesh Foto: BGNES

botuar më 21-12-10 8.28.MD
Подкасти от БНР