Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 5 janar 2022

Në fillim të programit tonë të ditës më 5 janar 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Kulturë” do t’ju tregojmë për projektim më të ri të regjisorit Stefan Komandarev, në qendrën e vëmendjes së të cilit është jeta e bullgarëve të moshuar. Filmi përbën një përfundim origjinal i trilogjisë së regjisorit kushtuar gjendjes së shoqërisë bullgare sot.

Si çdo ditë në fund ju ofrojmë “Këngën e Ditës”. Kësaj here do të dëgjoni këngën “Së bashku” nga albumi i ri prej autori i këngëtarit Angell Djullgerov.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 02.05 – Lajmet
  • 17.22 – Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 20 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 20 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën e rregullt “Këngën e ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtarit në zë Georgi Hristov. Sivjet ai shënon 40 vjetorin në skenë. Biografia e tij..

botuar më 22-05-20 3.00.MD

Bullgaria sot – 19 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 19 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Lufta dhe frigoriferi përcaktojnë preferencat politike të bullgarëve”. Programi do të..

botuar më 22-05-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 18 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Turizëm” do t’ju përqendrojmë vëmendjen tuaj mbi mundësinë të mbështesim natyrën e egër në Bullgari. Në “Këngën e Ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 22-05-18 3.00.MD