Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 13 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 13 maj.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Rritja e çmimeve të naftës kërcënon ekzistencën e pikave të vogla të karburantit në Bullgari”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do të dëgjojmë së bashku këngën me titull “Ndihet forca” – që është videoja e re e Ljubo Kirovit.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 17 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 17 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “A do të bëhet Kryepeshkopata e Ohrit një mollë sherri për Ortodoksinë?”  Programi do të..

botuar më 22-05-17 3.00.MD

Bullgaria sot – 16 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 maj. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Bronisllav Likomanov- artisti krijues që do të krijojë një monument të alfabetit cirilik në..

botuar më 22-05-16 3.00.MD

Kur dhe si u shfaqën programet jashtë vendit të radios bullgare (Pjesa 2)

Pasi derisa në vitet 50 të shekullit të 20-të u krijuan programet në frëngjisht, anglisht, gjermanisht, italisht, turqisht, greqisht, serbo-kroatisht dhe shqip, gjatë vitit 1956 Radioja Bullgare krijon dhe emisione në gjuhën arabe. Ky veprim..

botuar më 22-05-15 7.05.PD