Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 maj 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 maj.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Bronisllav Likomanov-artisti krijues që do të krijojë një monument të alfabetit cirilik në Los Anxhelos”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do të dëgjojmë së bashku interpretimin e basit bullgar Sllavin Peev të këngës "Po pi verë" nga cikli "Këngët maqedonase" të kompozitorit bullgar Dobri Hristov.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • Lajmet - 1.06
  • Kënga e Ditës - 21.07

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 6 dhjetor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 6 dhjetor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Historia” do t’u tregojmë për festat e Shën Varvarës, Shën Savës dhe Shën Nikollës...

botuar më 23-12-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 5 dhjetor 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Folklor do t’ju njohim me Tanja Dimitrovën, një valltare profesioniste e cila mban të gjallë frymën bullgare në Amerikë. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni..

botuar më 23-12-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 4 dhjetor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 4 dhjetor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën e re të grupit “Innerglow”- "Indiferent". Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-12-04 3.00.MD