Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 27 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 27 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Histori” do të keni mundësi të dëgjoni për kontributin e vëllezërve Herman dhe Karell Shkorpill në zhvillimin e arkeologjisë shkencore dhe punës muzeore në Bullgari.

Zgjedhja jonë muzikore për rubrikën “Kënga e ditës” është “Gjumi në trishtim” në interpretim të këngëtarit të ri Riçard Mantarliev.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.56 – Lajmet
  • 11.15 – Histori
  • 16.07 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 19 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 19 gusht. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Arkitektja Aja Irinkova e cila e bën Londrën një vend edhe më të bukur për të..

botuar më 22-08-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 18 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Zarja Vrabçeva nga Londra: Mundësia për të punuar në Bullgari është..

botuar më 22-08-18 3.00.MD

Bullgaria sot – 17 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 17 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një festival 48-orësh kënaq banorët dhe mysafirët në pjesën e vjetër të..

botuar më 22-08-17 3.00.MD