Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 28 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 28 qershor.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Shikoni sesi është dukur tempulli i Fortuna-s në koloninë romake Ulpia Escus”

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjoni "Kopanicën e Prillit" në interpretim të Misho Bëzhevit.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 01:11 – Lajmet

  • 15:03 – Kulturë

  • 17:28 – Kënga e Ditës


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 19 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 19 gusht. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Arkitektja Aja Irinkova e cila e bën Londrën një vend edhe më të bukur për të..

botuar më 22-08-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 18 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Zarja Vrabçeva nga Londra: Mundësia për të punuar në Bullgari është..

botuar më 22-08-18 3.00.MD

Bullgaria sot – 17 gusht 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 17 gusht.  Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “Një festival 48-orësh kënaq banorët dhe mysafirët në pjesën e vjetër të..

botuar më 22-08-17 3.00.MD