Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 1 korrikun 2022

Dita e parë e korrikut do të jetë me diell

Foto: Petër Pavllov

Ditën e premte do të mbahet mot me diell. Pas dite mbi rajonet malore dhe verilindore vende-vende do të ketë reshje të shkurtra shiu me bubullima. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 33 deri në 38 gradë, në Sofje – përafërsisht 32.

Përgjatë bregdetit të Detit të Zi do të jetë me diell. Pas dite në veri janë të mundshme reshje të shkurtra shiu. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 27 - 31 gradë, të Ujit të detit 23 - 25 . Vala e detit do të jetë 1 ballë.

Në male gjithashtu do të jetë me diell me reshje të shkurtra shiu pas dite. Temperaturat maksimale në lartësi 1200 m do të jenë 26 gradë, në 2000 m – deri në 19 gradë.

Gjatë fundjavës do të mbahet mot me diell. Temperaturat do të ulen me 1 deri në 3 gradë.

Të shtunën mbi Bullgarinë Perëndimore do të ketë reshje të shkurtra shiu, mund të ketë edhe breshër.


Më shumë nga rubrika

Aksident i rëndë në autostradën "Trakia" me një autobus serb

Një autobus me regjistrim serb është rrotulluar në kilometrin 216 të autostradës "Trakia" (A-1) në drejtim të Sofjes pak pas orës 20:00 të ditës së diel më 14 gusht. Në autobus udhëtonin 49 persona - fëmijë dhe të rritur. Fëmijët janë pjesë e një..

botuar më 22-08-15 9.10.PD

Një organizatë joqeveritare kërkoi garanci se nuk do të negocijohet me “Gazprom”

Shoqata civile BOEC dorëzoi Ministrisë së Energjetikës një kërkesë që Ministri në detyrë i Energjetikës Rosen Hristov të garantojë se nuk do të negociojë me “Gazprom” për furnizim me gaz. Sipas Georgi Georgiev nga shoqata, nuk ka garanci se edhe..

botuar më 22-08-12 7.36.MD

Nuk është ende e qartë në se do të negocijojmë me “Gazprom”

Rinovimi i mundshëm i negociatave me “Gazprom”-in do të varet nga vlerësimet që janë duke u përgatitur për momentin, njoftoi ushtruesi i detyrës së Ministrit të Energjetikës Rosen Hristov. “Nëse do të blejmë gaz nga “Gazprom” do të varet nëse të gjitha..

botuar më 22-08-12 6.47.MD