Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bozhidar Sarëbojukov kërceu 2.20 m dhe është i treti në botë në mesin e të rinjve

Bozhidar Sarëbojukov
Foto: atletikabg.com

Bozhidar Sarëbojukov tregoi rezultatin më të mirë prej 2.20 m në kërcimin së larti në Kampionatin Kombëtar për djem dhe vajza nën 20 vjeç në Sofje. Arritja e Sarëbojukov është e treta në botë për të rinjtë - një muaj para kampionatit botëror në Kali të Kolumbisë. I riu fitoi medaljen e artë edhe në kërcim së gjati me 7.65, njofton faqja atletikabg.com.


Më shumë nga rubrika

“Guardian” përfshiu një bullgar në mesin e futbollistëve më premtues në botë

Futbollisti nga kombëtarja bullgare e të rinjve, Martin Georgiev, është përfshirë në renditjen prestigjioze të gazetës britanike “Guardian” për 60 talentët më premtues të futbollit në botë. Mbrojtësi, i cili këtë sezon kaloi nga skuadra bullgare..

botuar më 22-09-28 5.08.MD
Kombëtarja bullgare e futbollit

UEFA do të ndëshkojë Maqedoninë e Veriut për fishkëllimën e himnit kombëtar bullgar

UEFA ka shpallur zyrtarisht urnat për kualifikueset e Euro 2024 në Gjermani. Shorti do të hidhet më 9 tetor në Frankfurt. Bullgaria do të jetë në grupin 4 pas dy fitoreve ndaj Gjibraltarit (5:1) dhe Maqedonisë së Veriut (1:0) në Ligën e Kombeve..

botuar më 22-09-28 4.13.MD

Kombëtarja bullgare e futbollit mundi Maqedoninë e Veriut në një ndeshje të Ligës së Kombeve

Kombëtarja bullgare e futbollit mundi Maqedoninë e Veriut me rezultat 1:0 në një ndeshje të tensionuar të mbushur me skena të vrazhda dhe të shëmtuara të shkaktuara nga mikpritësit. Pas një kartoni të kuq në minutën e 14-të, maqedonasit luajtën me..

botuar më 22-09-27 10.33.PD