Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 16 shtator 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 16 shtator. 

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit. 

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën “ Valentin Jordanov - bullgari që ndryshoi pamjen e Las Vegasit”.

Programi do të mbarojë si zakonisht me rubrikën "Kënga e ditës”, ku do  t’ju ofrojmë të dëgjojmë së bashku këngën me titull “Dashuri e vërtetë”.

Ju urojmë një dëgjim të mbarë!

  • 00.59 - Lajmet
  • 19.02 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 06 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 06 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Rubrika jonë e përditshme “Kënga e Ditës” sot i është kushtuar festës së Shën Nikollës.  Ju urojmë minuta të këndshme!  01.13 - Lajmet..

botuar më 22-12-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 05 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 05 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Folklor”, do t’ju tregojmë për tre festa në fillim të dhjetorit që shënojnë kalimin nga vjeshta në dimër – Ditën..

botuar më 22-12-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja..

botuar më 22-12-02 3.00.MD