Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Në parlamentin e 48-të hyjnë 7 parti sipas “Alpha Research” dhe “Market Links”, 6 sipas “Trend”

Foto: BNR

Rezultatet e exit poll-it të agjencive sociologjike “Alpha Research”, “Market Links” dhe “Trend”, të regjistruara në KQZ për exit poll-in ditën e zgjedhjeve për Asamblenë e 48-të Kombëtare, tregojnë shpërndarjen e mëposhtme të forcave politike:

Exit Polli i Alpha Research

GERB-SDS - 25,5%

"Po e vazhdojmë ndryshimin" - 19.9%

Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) - 14.4%

"BSP për Bullgarinë" - 10.2%

"Vëzrazhdane" - 10%

"Bullgaria Demokratike" - 7,9%

"Ka një popull të tillë" - 4.2%


Exit Polli i Market Links

GERB-SDS – 25,5%

"Po e vazhdojmë ndryshimin" - 18.4%

Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) – 12.6%

“BSP për Bullgarinë” – 11,2%

"Vëzrazhdane" - 10.4%

"Bullgaria Demokratike" - 9%

"Ka një popull të tillë" - 4.2%


Exit polli i Trend

GERB-SDS – 25,7%

"Po e vazhdojmë ndryshimin" - 18.5%

Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) – 13.4%

“BSP për Bullgarinë” – 11,5%

"Vëzrazhdane" - 10.1%

"Bullgaria Demokratike " - 7.4%

Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 2 dhjetorin 2022

Të premten temperaturat minimale do të jenë nga 0 deri në 5°, në Sofje rreth 3°. Gjatë ditës do të mbajë vranësira. Në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore nuk do të ketë reshje, në lindje do të ketë reshje të dobëta shiu. Temperaturat..

botuar më 22-12-01 8.25.MD

"Krishtlindja bullgare" ka 20 vjet që bashkon shoqërinë tonë në mbështetje të kujdesit shëndetësor të fëmijëve

Në një ceremoni institucioni presidencial për validimin e pullës postare dhe filatelike "20 vjet nisma bamirëse Krishtlindjet Bullgare", kreu i shtetit Rumen Radev i ndau certifikatat Korit të Fëmijëve të BNR-së të udhëhequr nga Venecia Karamanova dhe..

botuar më 22-12-01 7.38.MD

Deputetët vendosën që zona elektorale “Jashtë shtetit” mbetet

Rajoni “Jashtë shtetit” ruhet në Kodin Zgjedhor. Këtë e votuan deputetët në lexim të dytë në parlament. Propozimi për formimin e një qendre votimi jashtë vendit me të paktën 100 kërkesa u hodh poshtë, numri i vjetër prej 40 kërkesash mbetet. Nuk u..

rinovuar më 22-12-01 6.38.MD