Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 05 tetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 5 tetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën “Kulturë” do t’ju tregojmë për një ekspozitë në Bullgari në të cilën piktorë dhe skulptorë bullgarë bashkohen kundër dhunës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” do të keni mundësi të dëgjoni interpretimin e mbajtësit të çmimit special nga  Konkursi për muzikën e re bullgare pop dhe rok “Pranvera”.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.50 – Lajmet

  • 11.16 – Kulturë

  • 17.18 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja..

botuar më 22-12-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 dhjetor 2022

Në fillim të programit të ditës më 1 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Personalitete” do t’ju tregojnë për piktorin bullgar Boris Georgiev. Në “Këngën e Ditës” do të dëgjoni këngën më të re të grupit..

botuar më 22-12-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 30 nëntor 2022

Në fillim të programit të ditës më 30 nëntor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në mesin e shekullit XX shumë fshatra bullgare u zhytën nën ujërat e digave, që filluan të ndërtohen në vendin tonë. Një ekip shkencëtarët ndoqi gjurmët e Trashëgimisë..

botuar më 22-11-30 3.00.MD