Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 02 dhjetor 2022

Të nderuar dëgjues, në fillim të programit të ditës më 02 dhjetor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, në rubrikën “Historia”, do t’ju tregojmë për Petër Dënovin dhe vallen e tij Paneuritmia. Do të mësoni dhe cila është pyetja e fundit në kuizin e Radio Bullgarisë. 

Në rubrikën “Kënga e Ditës” do të dëgjoni këngën "Delja e Zezë" në interpretim të këngëtares së madhe bullgare Lili Ivanova.

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • 01.30 - Lajmet

  • 11.06 - Histori

  • 17. 00 - Kënga e Ditës


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 16 prill 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj në rubrikën “Ekonomi”, do të kërkojmë përgjigjen e pyetjes “A do të arrijë vendi ynë të zëvendësojë levën me euron më 1 janar të vitit 2025?” Në “Këngën e ditës” do të keni mundësi të..

botuar më 24-04-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 prill 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken tonë Kënga e ditës kemi përgatitur këngën “Po vrapojmë” nga këngëtari i dashur bullgar Miro. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:37- Lajme 12:08- Kënga e ditës

botuar më 24-04-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 12 prill 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 12 prill 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën “E pafund” në interpretim të Joanna Dragnevës. Ju urojmë minuta të..

botuar më 24-04-12 3.00.MD