Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Problem teknik e vështirëson punën e platformave digjitale të Radios Kombëtare Bullgare

Foto: EPA/BGNES

Një problem rrjeti po e bën të vështirë punën në sajtet e Radios Kombëtare Bullgare (BNR), duke përfshirë ato të “Radio Bullgarisë”. Për këtë arsye u ndërprenë përkohësisht programet audio ditore të “Radio Bullgarisë”. Informacioni aktual për dhe nga Bullgaria mund të gjendet në tekst në bnr.bg në bullgarisht dhe në 10 gjuhë të huaja.

Ekipet teknike të BNR po punojnë për rregullimin e problemit. Ju mund të ndiqni të gjithë rrjedhën e informacionit në tekst në bnr.bg në bullgarisht dhe 10 gjuhë të huaja.

Radioja Kombëtare Bullgare u kërkon falje dëgjuesve dhe përdoruesve të saj për shqetësimin e shkaktuar!


Më shumë nga rubrika

Borxhi i shtetit në vitin 2023 u rrit me 2 miliardë euro

Borxhi i jashtëm shtetëror i Bullgarisë në fund të vitit 2023 u rrit me 22,7% ose mbi 2 miliardë euro, krahasuar me fundin e vitit 2022, dhe arriti në 10 888 miliardë euro. Kjo është 11,6% e PBB-së, njoftoi Banka Kombëtare Bullgare. Në dhjetor..

botuar më 24-03-04 12.50.MD
Portret i Vasill Levskit nga viti 1987, piktore: Ruska Marinova

Koncert bamirësie për ndërtimin e një monumenti të Vasill Levskit në Burgas

Sot, 4 mars, në qytetin e Burgasit do të mbahet një koncert bamirësie me qëllim ndërtimin e monumentit të Vasill Levskit . Koncerti organizohet nga fondacioni "Bullgarët krenarë", i cili ka marrë përsipër ngritjen e monumentit të heroit kombëtar..

botuar më 24-03-04 6.50.PD

Parashikimi i motit për 4 marsin

Ditën e hënë do të mbajë mot kryesisht me diell, por pasdite nga perëndimi vranësirat do të fillojnë të shtohen dhe trashen dhe deri në mbrëmje do të ketë vranësira në të gjithë vendin. Nuk priten reshje. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë dhe..

botuar më 24-03-03 6.30.MD