Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 25 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës.

Më 25 janar Radioja Kombëtare Bullgare feston 88 vjetorin e themelimit. Lidhur me këtë në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni “Radioja jonë”, një këngë e krijuar me rastin e përvjetorit të 80- të medias.

Ju urojmë minuta të këndshme!Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 23 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” ju ofrojmë një këngë të kompozitorit bullgar Janko Milladinov, përvjetorin e 80-të të të cilit do të shënojë sot Big Bend-i i..

botuar më 23-03-23 3.00.MD

Bullgaria sot – 22 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 22 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Në lidhje me Ditën Botërore të Ujit, sot në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Uji” në interpretim të Elica Todorovës dhe Stojan..

botuar më 23-03-22 3.00.MD

Bullgaria sot – 21 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës. Më 21 mars qyteti i Bullgarisë Jugperëndimore Kjustendill shënon ardhjen e pranverës. Kjo festë është një rast i mrekullueshëm për të kujtuar këngëtaren e kësaj krahine..

botuar më 23-03-21 3.00.MD