Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

MPJ: Nuk ka të dhëna për bullgarë të lënduar nga tërmeti në Turqi

Foto: BGNES

Në këtë fazë nuk ka raportime për shtetas bullgarë të lënduar nga tërmeti në Turqi, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme. Sipas informacioneve nga komuniteti i mërgimtarëve në zonën e fatkeqësisë, bullgari me shtetësi të dyfishtë me banim në qytetin e Iskenderunit, i cili rezulton i zhdukur prej ditës së djeshme, nuk është gjetur ende.

“Në vendngjarje kanë shkuar familjarët e tij dhe konsullata është në kontakt me ta. Ata shpresojnë se ka mundësi që njeriu të jetë i gjallë. Janë një numër personash që janë nxjerrë nga rrënojat e atij pallati atje dhe të cilët janë në spital. Një pjesë e tyre nuk janë identifikuar me emër dhe shpresa është që ai të jetë në mesin e këtyre personave të paidentifikuar që janë në spital", tha në një konferencë Ministri i Punëve të Jashtme Nikollaj Millkov.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bojko Borisov

Sipas GERB-SDS, nuk është e mundur të formohet një qeveri e rregullt

Formimi i qeverisë te data e sotme nuk është i mundur, tha lideri i GERB-it Bojko Borisov para deputetëve të zgjedhur nga GERB-SDS. Vlerësimi vjen pasi GERB-SDS zhvilloi konsultime jozyrtare me grupet DPS dhe "Ka një popull të tillë". Partitë dhe..

botuar më 24-06-19 9.24.PD

Nis punën Asambleja e 50-të Kombëtare e sapozgjedhur

Sillvi Kirillov nga "Ka një popull të tillë" (ITN), deputeti më i moshuar në Kuvendin e 50-të Kombëtar, do të hapë seancën e parë të parlamentit të ri më 19 qershor në orën 09:00, njofton qendra për shtyp e parlamentit. Sipas Kushtetutës, mbledhja e..

botuar më 24-06-19 5.05.PD

Parashikimi i motit për 19 qershorin 2024

Të mërkurën do të jetë me diell dhe të nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16 dhe 21°, ndërsa në Sofje 16°. Maksimumi do të jetë nga 33 deri në 38°, në kryeqytet 33°. Do të jetë me diell përgjatë bregdetit të Detit të Zi me..

botuar më 24-06-18 7.35.MD