Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 10 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e fundit të ditës.

Në rubrikën e sotme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni një ekzekutim të perkusionistes së talentuar bullgare Viva Vasileva.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01:21 –  Lajmet

  • 10:34 –  Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 26 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 26 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Duhej" në interpretim të këngëtares së re dhe të talentuar MIA D. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 23-05-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 25 maj 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 25 maj 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Përjetësia e shkurtër" në interpretim të Ivan Jurukovit dhe grupit TERPENTINA. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-05-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 24 maj 2023

Në programin festiv të Radio Bullgarisë kushtuar 24 majit – Festës së arsimit bullgar dhe shkrimit sllav, më parë ju ofrojmë programin “Historia”. Në të do t’ju tregojmë për një manastir shkëmbor në Bullgarinë Verilindore, ku është i zbuluar..

botuar më 23-05-24 3.00.MD