Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Agjencia e të Ardhurave kontrollon bullgarët me prona në Dubai

Foto: EPA/BGNES

Rreth 200 shtetas bullgarë kanë prona në Dubai, tha për BNT drejtori i Agjencisë Kombëtare të të Ardhurave Boris Mihajllov. Ai shtoi se aktualisht po bëhen kontrolle për të përcaktuar nëse kanë taksa të papaguara. Tashmë u verifikuan 23 bullgarë me prona në Dubai.21 nga inspektimet përfunduan dhe u zbuluan më shumë se 131 mijë leva (67 mijë euro) detyrime. Mihajllov theksoi se pritet që në kuadrin e shkëmbimit ndërkombëtar të merret një listë zyrtare të plotë të bullgarëve me prona në Dubai. Kontrolle të ngjashme bëhen edhe për bullgarët me prona në Greqi.


Më shumë nga rubrika

Presidenti mendon se koalicioni i ri i bëri zgjedhjet të pakuptimta

Para se parlamenti të votonte për kabinetin e propozuar nga dy formacionet PP-DB dhe GERB-SDS, presidenti Rumen Radev rekomandoi që qeveria e re “të mos tradhtojë interesat kombëtare pasi liderët e koalicionit të ri tradhtuan besimin e votuesve të..

botuar më 23-06-06 2.26.MD

Protesta para Parlamentit kundër votimit për një qeveri të rregullt

Një protestë e partisë “Vëzrazhdane” bllokoi bulevardin qendror në kryeqytet “Car Osvoboditell” përballë Parlamentit. Protestuesit janë të pakënaqur me krijimin e kabinetit "Denkov-Gabriel". Sipas “Vëzrazhdane”, 14 prej ministrave në projektkabinet..

botuar më 23-06-06 1.23.MD
Kirill Petkov

Prokuroria kërkon rifillimin e hetimeve ndaj ish-kryeministrit Kirill Petkov

Prokuroria e Qarkut të Sofjes i propozoi Prokurorit të Përgjithshëm që të paraqesë në parlament një kërkesë për ndjekje penale kundër bashkëkryetarit të partisë "Po e vazhdojmë ndryshimin" Kirill Petkov. Po kërkohet një hetim për një deklaratë të..

botuar më 23-06-06 11.14.PD