Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 24 mars 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë lajmet e ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” në lidhje me ditëlindjen e muzikantit Georgi Andreev do të keni mundësi krahas biografisë së tij të dëgjoni një këngë popullore bullgare në aranzhim të tij.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01:21 – Lajmet
  • 09:42 – Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 7 qershor 2023

Bullgaria sot – 7 qershor 2023 Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në fillim të sezonit aktiv të shëtitjeve malore në rubrikën “Turizëm” do t’ju informojmë për gjendjen e shtigjeve dhe kasolleve në Bullgari. Në “Këngën..

botuar më 23-06-07 3.00.MD

Bullgaria sot – 6 qershor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 6 qershor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Buzëqeshu" në interpretim të Vjara Panteleevës. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:18..

botuar më 23-06-06 3.00.MD

Bullgaria sot – 5 qershor 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do të keni mundësi të dëgjoni këngën më të re të interpretuesit në zë Diço. Titulli i saj është “Dhe pas ëndrrës” dhe është..

botuar më 23-06-05 3.00.MD