Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për fundjavën

Moti mbetet i ngrohtë dhe me diell

Foto: Pixabay

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Pas mesditës do të mbajë vranësira në disa male dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 18 deri në 24°, në Sofje - 18°. Maksimumi do të jetë nga 32 në 37°, në kryeqytet - 32°.

Mbi Detin e Zi do të mbajë mot me diell. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 26-29°. Uji i detit është 24-26°.

Në zonat malore do të jetë me diell me reshje shiu pasdite. Temperatura në 1200 m do të jetë deri në 27°, në 2000 m deri në 19°.

Ditën e diel do të jetë me diell, temperaturat maksimale do të jenë 35-38°.


Më shumë nga rubrika

Bullgaria dhe Turqia do të mbrojnë së bashku hapësirën e tyre ajrore

Një memorandum midis Bullgarisë dhe Turqisë për operacionet e sigurisë ndërkufitare të hapësirës ajrore u nënshkrua në Ankara nga ministrat e mbrojtjes Todor Tagarev dhe Yasar Güler. Dokumenti përcakton të drejtat, përgjegjësitë dhe detyrimet e palëve,..

botuar më 24-02-22 10.11.PD
Maria Gabriel

Zëvendëskryeministrja Maria Gabriel hodhi poshtë kategorikisht propozimin e PP-DB për memorandumin e qeverisjes

Pas një takimi me ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e punëve të jashtme, Maria Gabriel, deklaroi në një konferencë në Ministrinë e Punëve të Jashtme se nuk do të nënshkruajë të ashtuquajturën “memorandum..

botuar më 24-02-21 8.42.MD

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në..

botuar më 24-02-21 6.10.MD