Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 19 korrikun 2023

Moti mbetet i nxehtë

Foto: BGNES

Mbetet me diell dhe me vapë të mërkurën. Temperaturat minimale do të jenë nga 19 deri në 24°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40°, në kryeqytet - 35°.

Mbi Detin e Zi do të jetë me diell. Pas mesditës do të fryjë erë mesatare nga jug-juglindja. Temperaturat maksimale të ajrit do të jenë 29-32°. Uji i detit është 24-26°.

Gjatë gjithë ditës do të jetë me diell në zonat malore. Temperatura në 1200 m do të jetë deri në 29°, në 2000 m deri në 22°.

Të enjten temperaturat do të pësojnë ulje me 1-2°. Priten edhe reshje shiu në disa rajone të Bullgarisë.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të mbajë mot i vranët. Në shumë vende në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore do të ketë reshje shiu, më të konsiderueshme në rajonet jugperëndimore dhe në malin Rodope. Vranësirat do të fillojnë të shpërndahen në mbrëmje nga..

botuar më 24-03-01 7.25.MD
Rumen Radev

Presidenti: Nuk mund të marrim vendime që përshkallëzojnë konfliktin në Ukrainë

Kreu i shtetit bullgar Rumen Radev mori pjesë në edicionin e tretë të forumit diplomatik në Antalia me ftesë të presidentit të Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Tema e ngjarjes ndërkombëtare është promovimi i diplomacisë si mjet për tejkalimin e..

botuar më 24-03-01 5.28.MD
Kornelija Ninova

Skandal në parlament për emigrantët e kthyer nga Gjermania në Bullgari

Grindje të ashpra në sallën plenare shkaktuan informacionet e paraqitura nga BSP për 23 emigrantë të cilët u kthyen me çarter nga Mëniku në Sofje më 8 shkurt të këtij viti.Sipas socialistëve, gjashtë nga të riatdhesuarit ishin "të dënuar me ligj,..

botuar më 24-03-01 3.37.MD