Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Llora Hristova me tre medalje të arta në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit

Llora Hristova
Foto: Federata Bullgare e Biatlonit

Ditën e diel bullgarja Llora Hristova fitoi medaljen e artë në startin e saj të tretë në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit në Oserble(Sllovaki) - në ndjekjen për vajza, ku përfundoi me rezultat 28:24.3 minuta dhe me 5 humbje në gjuajtje. Në ditët e mëparshme, ajo fitoi titujt e super sprintit dhe sprintit.

Në Kampionatin Botëror Veror të Biatlonit të vitit të kaluar në Rupolding, Hristova fitoi medaljen e bronztë në super sprint.

Më shumë nga rubrika

Foto: EPA/BGNES, bgtennis.bg

Një vit i jashtëzakonshëm për tenistët bullgarë Grigor Dimitrov dhe Viktoria Tomova

Raketat e para të Bullgarisë për burra dhe gra e mbyllin vitin në pozita prestigjioze në renditjen botërore të tenisit. Grigor Dimitrov , i cili në ndeshjen e tij të fundit luajti në finalen e turneut të tenisit të serisë “Masters” në Paris,..

botuar më 23-12-26 12.36.MD

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen..

botuar më 23-12-15 11.11.PD
Petër Micin

Notari Petër Micin është fitues i çmimit “Ikarusi i Sportit” për vitin 2023

Notari 18-vjeçar Petër Micin mori çmimin “Ikarusi i Sportit” të Fondacionit “Sporti Bullgar” për vitin 2023. Këtë vit ai vendosi një rekord botëror për të rinj në 400 m stil i lirë, duke fituar tre tituj evropianë për të rinj (200, 400 m dhe 800 m..

rinovuar më 23-12-14 2.59.MD