Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 08 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi bilancet pas përmbytjeve të mëdha përgjatë bregdetit jugor të Detit të Zi.

Në minutat për muzikë ju ofrojmë një interpretim të grupit vokalo-instrumental FSB.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.40 – Lajmet 

  • 18.42 – Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Radioja Kombëtare Bullgare shpërndau çmimet e saj vjetore të gazetarisë

Radioja Kombëtare Bullgare shpërndau çmimet e saj vjetore të gazetarisë "Bashkësitë bullgare jashtë vendit dëgjojnë Radio Bullgarinë me shumë interes," tha nënpresidentja Ilijana Jotova. Në ditën që feston 89 vjetorin e krijimit..

botuar më 24-01-25 10.44.MD

Bullgaria sot – 25 janar 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 25 janar 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën “Buzëqeshja” në interpretim të grupit “Tramvaji Nr. 5”. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 24-01-25 3.00.MD

Bullgaria sot – 24 janar 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 24 janar 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Me rastin e festës së Radios Kombëtare Bullgare më 25 janar, dëgjues dhe lexues besnikë të Radio Bullgarisë na kontaktuan për të na mbështetur..

botuar më 24-01-24 3.00.MD