Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 08 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi bilancet pas përmbytjeve të mëdha përgjatë bregdetit jugor të Detit të Zi.

Në minutat për muzikë ju ofrojmë një interpretim të grupit vokalo-instrumental FSB.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.40 – Lajmet 

  • 18.42 – Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 27 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtares Mimi Ivanova, me koncertin e së cilës më 27 shkurt fillon Java e Kulturës Bullgare në Australi. Në kuadrin e..

botuar më 24-02-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Shoqëri do të vazhdojmë vizitën tonë në rajonin e Gorës në Shqipëri. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Ngadalëso” të Stefan Vëlldobrev dhe “Të..

botuar më 24-02-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 23 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Kulturë do t’ju flasim për konkursin ndërkombëtar që zgjedh Mbretin dhe Mbretëreshen e shkronjave. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Drejtimi” të..

botuar më 24-02-23 3.00.MD