Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 08 shtator 2023

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju përqendrojmë vëmendjen mbi bilancet pas përmbytjeve të mëdha përgjatë bregdetit jugor të Detit të Zi.

Në minutat për muzikë ju ofrojmë një interpretim të grupit vokalo-instrumental FSB.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.40 – Lajmet 

  • 18.42 – Kënga e DitësMë shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 15 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Shoqëri do t’ju tregojmë një histori të pikëllimit dhe shpresës së viktimave në Hataj. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Gjyshen Dora e zuri gjumi" të..

botuar më 24-02-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 14 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Më 14 shkurt, Kisha Ortodokse Bullgare përkujton Fjetjen e Shën Kirilit Sllavobullgar. Lidhur me këtë në rubrikën “Histori” ju sjellim një shënim kushtuar vëllezërve të shenjtë Kirill dhe Metodij..

botuar më 24-02-14 3.00.MD

Bullgaria sot – 13 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Shoqëri do t’ju njohim me nxënësit që morën pjesë në konkursin “ImagineEu”. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Radio on" të këngëtarit të dashur Miro...

botuar më 24-02-13 3.00.MD