Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Boksi bullgar me 3 kupa, 2 medalje ari dhe 3 argjendi në Budva

Foto: Federata Bullgare e Boksit

Boksierët bullgarë u paraqitën shkëlqyeshëm në Kupën Evropiane në Budva të Malit të Zi, duke fituar dy medalje të arta dhe tre të argjendta. Si rezultat i paraqitjeve të forta të boksierëve tanë, skuadra bullgare zuri vendin e dytë në renditjen përfundimtare, duke fituar gjithsej 3 kupa. Nga tetë sportistët tanë pjesëmarrës, medalje të arta fituan Ergjynal Sebahtin (48 kg) dhe Havier Ibanez (57 kg), dhe argjendin - Jasen Radev (54 kg), Radosllav Rosenov (60 kg) dhe Jordan Morehon.

Më shumë nga rubrika

Kristijan Nikollov

Paraqitje e suksesshme e Kristijan Nikollovit në kualifikueset për Parisin

Boksieri ynë Kristijan Nikollov filloi me fitore në kualifikimet olimpike në Busto Arsizio të Italisë. Në kategorinë deri në 80 kilogramë, kombëtarja e Bullgarisë fitoi me votën e gjyqtarëve 4:1 ndaj përfaqësuesit të Izraelit, Daniel Ilyushonok. Ky..

botuar më 24-03-05 11.39.PD

Motrat Stoevi do të luajnë në çerekfinalet në Mülheim

Stefani Stoeva dhe Gabriella Stoeva u kualifikuan në çerekfinalet e turneut të fortë të badmintonit të serisë "World Tour Super 300" në Mülheim (Gjermani). Gara, me një fond çmimesh prej 210 000 dollarësh, është gjithashtu një kualifikim për Lojërat..

botuar më 24-03-01 12.24.MD
Emma Nejkova

Emma Nejkova u bë kampione evropiane në skermë, pavarësisht një dëmtimi

18-vjeçarja Emma Nejkova fitoi medaljen e artë në skermë në Kampionatin Evropian të Skermës për të rinj dhe vajza në Napoli pak ditë më parë. Në garë morën pjesë 70 garuese nga 21 vende. Vajza tregoi për gazetën “Telegraf” se e ka fituar medaljen e..

botuar më 24-02-28 6.18.MD