Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 24 nëntorin

Vranësirat dhe shirat do të shtohen

Foto: BGNES

Paraditen e së premtes do të ketë mjegull dhe ulje të dukshmërisë në ultësira dhe gropa. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°, në Sofje - 5°. Gjatë ditës do të mbajë vranësira dhe në mbrëmje do të ketë reshje shiu nga perëndimi. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 12 deri në 17°, në kryeqytet – 13°.

Do të mbajë vranësira përgjatë Detit të Zi me reshje lokale në veri. Temperatura e ajrit do të lëvizë deri në 13-15°. Temperatura e ujit të detit është 9-11°. Eksitimi i detit do të jetë 2-3 ballë.

Në male do të mbajë vranësira dhe do të ketë reshje shiu. Do të bjerë borë mbi 1800 metra mbi nivelin e detit. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 11°, në 2000 m - deri në 4°.

Më shumë nga rubrika

Ngjyrat e flamurit të Ukrainës do të ndriçojnë ndërtesën e Këshillit të Ministrave

Më 24 shkurt, nga ora 18:00 deri në orën 24:00, me rastin e dyvjetorit të luftës së Rusisë kundër Ukrainës dhe dhjetëvjetorit të aneksimit të Gadishullit të Krimesë, ndërtesa e Këshillit të Ministrave do të ndriçohet me ngjyrë blu dhe të verdhë -..

botuar më 24-02-24 6.05.PD

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin ndërmjet 4 dhe 9°, në Sofje dhe në lugina 3°. Para mesditës do të mbajë mot me diell mbi Bullgarinë Perëndimore, por vranësirat nga perëndimi do të rriten deri në të konsiderueshme,..

botuar më 24-02-23 6.15.MD
Kryeministri Nikollaj Denkov

Koalicioni jo-qeverisës filloi të flasë për negociata

Pasi ministrja e jashtme Maria Gabriel dhe kryeministri Nikollaj Denkov i diskutojnë raportet për aktivitetet e qeverisë në muajt e fundit, PP-DB dhe GERB-SDS do të ulen në tryezën e bisedimeve. Para gazetarëve në parlament, kryeministri Nikollaj..

botuar më 24-02-23 4.26.MD