Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 4 dhjetor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 4 dhjetor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën e re të grupit “Innerglow”- "Indiferent".

Ju urojmë minuta të këndshme!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 27 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën e përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë një interpretim të këngëtares Mimi Ivanova, me koncertin e së cilës më 27 shkurt fillon Java e Kulturës Bullgare në Australi. Në kuadrin e..

botuar më 24-02-27 3.00.MD

Bullgaria sot – 26 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Shoqëri do të vazhdojmë vizitën tonë në rajonin e Gorës në Shqipëri. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Ngadalëso” të Stefan Vëlldobrev dhe “Të..

botuar më 24-02-26 3.00.MD

Bullgaria sot – 23 shkurt 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën Kulturë do t’ju flasim për konkursin ndërkombëtar që zgjedh Mbretin dhe Mbretëreshen e shkronjave. Në rubrikën tonë të përditshme Kënga e ditës do të dëgjoni këngën "Drejtimi” të..

botuar më 24-02-23 3.00.MD