Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Mbetet e ngrohtë me diell dhe re të shpërndara

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në kryeqytet 12°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 9-14°. Temperatura e ujit të detit është 7-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen pas mesditës nga perëndimi. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 5°, në 2000 m minus 2°.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Deri në fund të vitit 2024, Bullgaria do të investojë më shumë se 2,3 miliardë dollarë në mbrojtjen e saj

Sipas të dhënave të NATO-së, Bullgaria këtë vit do të investojë 2,18 për qind të Produktit të saj të Brendshëm Bruto (PBB) në mbrojtje, sipas dokumenteve të shpërndara nga aleanca në prag të takimit të liderëve të vendeve të paktit. Forumi do të..

botuar më 24-06-18 11.28.PD
Millojko Spaiç

Kryeministri i Malit të Zi nuk erdhi në takimin me presidentin bullgar

Kryeministri malazez Millojko Spaiç nuk erdhi në takimin me presidentin bullgar Rumen Radev në Podgoricë, njofton botimi malazez “Viesti”, cituar nga BGNES. “Me ambasadën bullgare u ra dakord që takimi të bëhet në ndërtesën e Qeverisë në orën..

botuar më 24-06-18 9.47.PD
Dimitër Gllavçev

Gllavçev është optimist për formimin e shpejtë të institucioneve evropiane dhe një qeverie kombëtare

Jemi shumë larg momentit kur flitet për portofolin e komisionerit të ardhshëm bullgar evropian, tha kryeministri në detyrë Dimitër Gllavçev në Bruksel, ku mori pjesë në darkën e punës së liderëve të BE-së. Bullgaria, si të gjitha vendet anëtare, ka..

botuar më 24-06-18 8.41.PD