Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Mbetet e ngrohtë me diell dhe re të shpërndara

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në kryeqytet 12°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 9-14°. Temperatura e ujit të detit është 7-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen pas mesditës nga perëndimi. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 5°, në 2000 m minus 2°.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Presidentja maqedonase e prezantoi si një takim shtrëngimin e duarve me kryeministrin bullgar

Presidentja e sapozgjedhur e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska, ka njoftuar në Facebook se ka pasur një takim me kryeministrin bullgar Dimitër Gllavçev, raportoi BGNES. "Gjatë samitit ndërkombëtar për paqen në Ukrainë, u njoha dhe pata një..

botuar më 24-06-17 9.18.PD

Takimi botëror i mediave bullgare në Ukrainë do të jetë në një format hibrid

Takimi i nëntëmbëdhjetë botëror i mediave bullgare, i organizuar nga Agjencia Telegrafike Bullgare (BTA), do të mbahet nga 18 deri më 21 qershor në 3 qytete të Ukrainës - Odesë, Bollgrad dhe Izmail, ku ka komunitete të mëdha bullgare. Tema e..

botuar më 24-06-17 8.51.PD

Në Bullgari u regjistrua për të dytin muaj radhazi deflacion

Në maj 2024, inflacioni mujor ishte -0.2%, sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Statistikave (NSI). Inflacioni që nga fillimi i vitit (maj 2024 kundrejt dhjetor 2023) është 0.4%, dhe inflacioni mesatar vjetor për periudhën qershor 2023 - maj..

botuar më 24-06-16 8.10.PD