Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Mbetet e ngrohtë me diell dhe re të shpërndara

Foto: BGNES

Të enjten temperaturat minimale në Bullgari do të lëvizin nga minus 2 deri në 3°, minus 1° në Sofje. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira të përkohshme. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 12 dhe 17°, në kryeqytet 12°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Temperaturat e ajrit do të lëvizin deri në 9-14°. Temperatura e ujit të detit është 7-8°. Eksitimi i detit do të jetë 2 ballë.

Në male do të jetë me diell. Vranësirat do të shtohen pas mesditës nga perëndimi. Temperatura në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 5°, në 2000 m minus 2°.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Presidentët Rumen Radev (majtas) dhe Jakov Milatoviq

Presidenti Radev: Mali i Zi është lider në procesin e integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor

Bullgaria do të vazhdojë të mbështesë perspektivën evropiane të Malit të Zi, konfirmoi presidenti Rumen Radev pas takimit me homologun e tij malazez Jakov Milatoviq në qytetin Cetine, kryeqyteti historik dhe kulturor i Malit të Zi. Duke..

botuar më 24-06-17 3.44.MD

GERB-SDS nisin konsultimet politike në parlamentin e ri

GERB - SDS ftoi partitë e parlamentit të ri për takime. Për të diskutuar mbi formimin e qeverisë dhe temat kryesore publike, në orën 13:00 janë të ftuar deputetët e Lëvizjes për të Drejta dhe Liri (DPS), në orën 15:00 - "Po e vazhdojmë ndryshimin -..

botuar më 24-06-17 11.44.PD

Hapja inauguruese e Asamblesë së re Kombëtare do të bëhet më 19 qershor

Presidenti Rumen Radev e thërretme dekret seancën e parë të Kuvendit të 50-të Kombëtar më 19 qershor në orën 09:00, njoftoi zyra e shtypit e kreut të shtetit. Në mbledhjen themeluese, deputetët e sapozgjedhur do të bëjnë betimin dhe do të duhet të..

botuar më 24-06-17 10.12.PD