Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 11 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 11 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj, ju ofrojmë komentet e politologut Daniell Stefanov dhe të shkrimtarit Vlladimir Zarev në lidhje me zgjedhjet e zhvilluara në Bullgari për Parlamentin e ri Evropian.

Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën "Kur të takova" në interpretim të Mirosllav Ivanovit.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • 01.48 - Lajmet

  • 11.53 - PolitikëПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 14 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 14 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni këngën "Liruar" në interpretim të trios “Innerglow”. Ju urojmë minuta të këndshme!..

botuar më 24-06-14 3.00.MD

Bullgaria sot – 13 qershor 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Përmes 100 Tokave” të kënduar nga Vjara Panteleeva. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:53 - Lajme  12:32 - Kënga e ditës

botuar më 24-06-13 3.00.MD

Bullgaria sot – 12 qershor 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Përrua” të kënduar nga Katja Filipova Ju urojmë minuta të këndshme! 01:32 - Lajme 09:47 - Kënga e ditës

botuar më 24-06-12 3.00.MD