Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 qershor 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 20 qershor 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit.

Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” mund të dëgjoni një nga veprat e përfshira në programin e koncertit final të sezonit të Orkestrës Popullore të BNR-së - "Suita Jugore Bullgare".

Ju urojmë minuta të këndshme!
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 19 korrik 2024

Bullgaria sot Te nderuar dëgjues, në programin tonë të sotëm së pari do t’ju prezantojmë me Izabella Shopovën e cila ka arritur të prodhojë kos në kushte të përafërta me ato të Hapësirës. Pas kësaj do t’ju tregojmë historinë interesante..

botuar më 24-07-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj në lidhje me vjetorin e 187-të të lindjes së Apostullit të Lirisë Bullgare – Vasill Levski, do t’ju sjellim informacion për aktivitetet me të cilat shënojnë këtë datë në qytetin e tij..

botuar më 24-07-18 3.00.MD

Bullgaria sot – 17 korrik 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 17 korrik 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “"Kaq mundem" në interpretim të grupit “Kerana dhe Kozmonautët”. Ju urojmë minuta..

botuar më 24-07-17 3.00.MD