Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kryeministri i Malit të Zi nuk erdhi në takimin me presidentin bullgar

Millojko Spaiç
Foto: BTA

Kryeministri malazez Millojko Spaiç nuk erdhi në takimin me presidentin bullgar Rumen Radev në Podgoricë, njofton botimi malazez “Viesti”, cituar nga BGNES.

“Me ambasadën bullgare u ra dakord që takimi të bëhet në ndërtesën e Qeverisë në orën 17:00, pasi kryeministri Millojko Spaiç kishte një dëshirë të madhe që të takohej me presidentin Radev pavarësisht agjendës së ngjeshur. Takimi i mëhershëm i kryeministrit me kompaninë e madhe turistike TUI zgjati 3 minuta më shumë se sa planifikohej dhe delegacioni i presidentit të Bullgarisë Rumen Radev u largua nga godina e qeverisë pas 4 minutash pritje”, u arsyetua për mediat qeveria malazeze.
Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Kanë kaluar 33 vjet nga miratimi i Kushtetutës së re të Bullgarisë

Më 12 korrik 1991, Asambleja e Shtatë e Kuvendit të Madh Popullor miratoi Kushtetutën e re të Bullgarisë dhe u shpërnda, kujton BTA. Kjo është kushtetuta e parë e re në ish-kampin socialist, e cila hyri në fuqi që të nesërmen, më 13 korrik...

botuar më 24-07-12 9.04.MD

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të jetë me diell dhe e nxehtë. Pas mesditës do të ketë vranësira, por vetëm në disa vende të veçanta në lindje do të ketë reshje shiu për pak kohë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 18 dhe 23°, në Sofje 18°...

botuar më 24-07-12 7.30.MD

Po diskutojnë për krijimin e një shoqate ndërkombëtare të bullgarëve

Kryetarët e rajonit të Taraklisë në Moldavi dhe të Unionit të Bullgarëve të Banatit dhe deputeti i parlamentit rumun Georgi Nakov diskutuan për bashkëpunimin dhe mbështetjen në projektet ndërkombëtare që synojnë ruajtjen e trashëgimisë kulturore..

botuar më 24-07-12 1.10.MD