Старшата на "Монтана" с класика над "Спартак" /Плевен/

Юношите старша възраст на Монтана записаха класическа победа с 3:0 над юношите младша на Спартак /Плевен/. Контролата се игра на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста" в Монтана. Кристиян Славейков завърши с гол самостоятелния си пробив в 35-та..

публикувано на 18.02.24 в 16:29

"Пъстрина" с победа на лагера в Рибарица

Четвъртодивизонният монтански футболен тим Пъстрина /Николово/ разгроми с 8:1 Озрен на техния стадиона в Голям извор. В контролата по два гола за успеха на Пъстрина отбелязаха Мирослав Йорданов – Джудиста, Веселин Троянов, Пламен Благойчев, а по един..

публикувано на 18.02.24 в 16:27

"Монтана" тръгна с победа във Втора лига

Монтана стартира с победа пролетния дял на шампионата във Втора лига. На стадион „Огоста" възпитаниците на треньора Николай Митов се наложиха с 2:1 над Литекс /Ловеч/. Още в 4-та минута след центриране от корнер на Димитър Буров топката кацна на..

публикувано на 18.02.24 в 16:24

"Рилски спортист" излъга "Монтана" в края

С точно изпълнени два фаула на Вероника Джикова Рилски спортист взе победа с 65:62 точки у дома над Монтана. Среща бе от втория етап на първата четворка по баскетбол при жените. Само преди седмица Монтана отново падна в Самоков, от Рилски спортист, на ½..

публикувано на 18.02.24 в 16:17

ВК "Монтана" с първа победа у дома за 2024 г.

Волейболистите на Монтана победиха с 3:1 гейма у дома Черно море /Варна/ в мач от 17-ия кръг на Супер Волей. Това бе първи успех за момчетата на треньора Даниел Пеев у дома за 2024 година. Последно в зала „Младост" тимът би с 3:0 гейма Берое /Стара..

публикувано на 18.02.24 в 16:13
Мими Христова

Врачанката Мими Христова с бронз от Европейското по борба

Врачанката Мими Христова спечели бронзов медал по свободна борба на европейското първенство, което се проведе в Букурещ. В схватка за бронза тя тушира за 80 секунди литовката Дануте Домикайтите при 68-килограмовите. Христова направи много силен турнир,..

публикувано на 18.02.24 в 16:04

Юношите на "Град" Белоградчик надиграха "Ботев" Враца

Юношите старша възраст на врачанския "Ботев" отстъпиха след тайбрек на ВК "Град" от Белоградчик /на снимката/ в група Е-1 на държавното първенство. Гостите бяха догонващи в мача, след като командата от града на скалите повеждаше в първия и третия гейм..

публикувано на 18.02.24 в 16:02

"Локо" Мездра громи в последната си контрола

"Локомотив" (Мездра) победи категорично "Партизан" (Червен бряг) с 4:0 в последната си контрола преди началото на първенството на Северозападната Трета лига. Домакините можеха да бият и с повече. Иван Кирилов даде тон за успеха с попадение в 10-ата..

публикувано на 18.02.24 в 15:59

Титла и бронз за сестри Николови от турнир в Сърбия

Талантливата видинска състезателка Нанси Николова спечели златен медал и от международния турнир по джудо в Пирот, Сърбия. В категория до 22 кг при родените 2014-2015 г., въпреки че е на 6 години, успя да победи и двете си съпернички с ипон и взе златния..

публикувано на 18.02.24 в 14:56

Млади шахматисти мериха сили в Мездра

Приятелски турнир по класически шахмат се проведе в Професионална гимназия "Васил Левски" в Мездра. Участваха  общо осем ученици - 4-ма от Основно училище "Св. Св. Кирил и Методий" Мездра, сред които бе и ученик със специални образователни..

публикувано на 17.02.24 в 11:20