Отложиха Левски - Лудогорец за септември

Снимка: архив / Снимка: БГНЕС

Футболната среща между Левски и Лудогорец от първия кръг на новия сезон в Първа професионална лига се отлага. Решението е на Българския футболен съюз и е взето по молба на столичани и със съгласието на тима от Разград. Мачът трябваше да се играе на 16 юли, неделя, но е пренасрочен за 6 септември. Причината за промяната е в участието на двата тима в европейските клубни турнири. На 13 и 20 юли Левски играе с Хайдук Сплит във втория предварителен кръг на Лига Европа, а Лудогорец излиза срещу литовския Жалгирис във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Мачовете са на 12 и 19 юли.

Децата на Ценово - шампиони

Детският отборът на Ценово стана шампион в турнира „Пролет“след като се наложи над състава на Караманово с 7:1. Седмото издание на футболния турнир „Пролет“ се организира под патронажа на общинската администрация в Ценово и със съдействието на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Николай Миланов получи..

публикувано на 23.04.18 в 16:08

Втора поредна минимална победа за "Дунав"

"Дунав" победи гостуващия "Етър" с 1:0 в среща от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Двубоят, игран на Градския стадион в Русе, завърши със същия резултат, с който домакините надделяха над "Локомотив" (Пловдив) преди три дни. Единственото попадение в срещата отбеляза Васил Шопов. В 25-ата минута той получи топката от Божидар Васев на около метър в..

публикувано на 22.04.18 в 21:54

Нов успех в резултатен мач за "Лудогорец"

"Лудогорец" победи като гост "Ботев" (Пловдив) с 4:2 в среща от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Домакините вкараха първото попадение на стадиона в Коматево. В 4-тата минута Тодор Неделев стреля от фаул, топката се удари в крака на Георги Терзиев и се озова в Диого Кампос, който отбеляза за 1:0. В 22-рата минута нападателят Якуб Швечрок подаде към..

публикувано на 21.04.18 в 20:13

Исмаил Иса донесе победа на "Дунав"

"Дунав" надигра пловдивдския "Локомотив" с 1:0 в среща от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Мачът се игра на Градския стадион в Русе, а с успеха домакините прекъснаха серия от седем мача без победа. Единственото попадение отбеляза новото попълнение в тима на Малин Орачев - Исмаил Иса, който реализира третия си гол в първенството. В 28-ата минута..

публикувано на 19.04.18 в 22:37

Муждународен турнир по борба започна в Русе

В спортен комплекс „Дунав“ бе официално открит Международния турнир по класическа и свободна борба „Петко Сираков – Иван Илиев“. На събитието присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, почетният председател на Българската федерация по борба Валентин Йорданов, председателят на Българската федерация по борба Христо Маринов и др. "Една от..

публикувано на 19.04.18 в 18:54

Кои съдии ще ръководят мачовете на "Лудогорец" и "Дунав"

Волен Чинков ще ръководи двубоя между „Ботев“ (Пловдив) и „Лудогорец“ от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Помощници ще бъдат Веселин Мишев и Петър Джугански, а четвърти съдия – Павлин Михайлов. Срещата е в събота (21 април) от 17,30 ч. на стадиона в Коматево. Преди този кръг разградчани са лидери в класирането със 78 точки, докато..

публикувано на 19.04.18 в 15:01

"Лудогорец" без милост срещу третия "Берое"

Футболистите на "Лудогорец" разгромиха със 7:0 "Берое" в среща от 30-ия кръг на първенството, играна на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Головото шоу на домакините започна още във втората минута, когато Вандерсон нахлу в наказателното поле и с точен удар по земя откри резултата. В 16-ата минута Марселиньо беше фаулиран в наказателното поле и главният..

публикувано на 18.04.18 в 22:43