Дунав започна с победа новия шампионат

Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като гост Септември (София) в среща от първия кръг на Първа професионална лига. Двубоят между русенци, които завършиха миналия сезон на четвърто място в класирането, и новака в елита се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Играчите на Веселин Великов откриха резултата след само четири минути игра. Капитанът Диян Димов подаде на Васил Шопов на границата на наказателното поле и нападателят реализира за 1:0. В 16-ата минута домакините също отбелязаха попадение чрез Мартин Тошев, но главният съдия отмени попадението заради спорна засада. Седем минути след началото на втората част Мирослав Будинов намери Христофор Хубчев, той центрира към Бирсент Карагерен и последният реализира второто попадение за русенци. В 62-рата минута Траян Траянов получи втори жълт картон за нарушение срещу Будинов и остави Септември с човек по-малко на терена. До края на мача Мирослав Будинов уцели гредата и пропусна възможността да направи успеха на Дунав още по-изразителен.

Херо: Залогът на мача с "Истанбул ББ" е изключително голям

"Истанбул Башакшехир" имат своите шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа и очаквам да излязат и да играят атакуващ футбол. Те са тези, които трябва да спечелят на всяка цена. За нас и равният е добър резултат, но очаквам да се получи двуостър мач. Предстои ни определено много трудна среща, но се надявам да спечелим." Това заяви днес..

публикувано на 22.11.17 в 15:50

Юношите на "Лудогорец" загубиха от "Левски" в София

Юношите старша възраст на „Лудогорец“, родени през 2000 година, отстъпиха с 0:2 на „Левски“ в първи двубой от четвъртфиналите в турнира за Купата на Българския футболен съюз. Срещата се игра в столицата, а точни за домакините бяха Айвън Ангелов в 61-вата и Томислав Папазов в 71-вата минута на мача.  „Не стояхме лошо срещу Левски, но за жалост, точно..

публикувано на 22.11.17 в 13:07

Християн Тотев и Пламен Борисов тръгват за златните медали на Европейското по муай тай

Бойците на СК „Шуменска крепост“ Християн Тотев и Пламен Борисов ще участват в Европейското първенство по муай тай. Спортният форум ще продължи от 29 ноември до 4 декември в Минск, Беларус. Християн е двукратен световен шампион по муай тай. Пламен е двукратен европейски шампион, а през март взе първата си световна титла. „Очакванията към бойците от..

публикувано на 22.11.17 в 13:01

Шестима бойци от клуб "Авитохол" на Държавното първенство по кикбокс

Шестима състезатели на клуб “Авитохол” (Нови пазар) ще участват в Държавното отборно първенство по кикбокс. Състезанието ще се проведе в  Свиленград от 24 до 26 ноември и ще бъде в стиловете лайт контакт и киклайт. Клубът в Нови пазар ще бъде представен от  Радослав Радков, Александър Дериволков, Владислав Тодоров, Цветан Цветанов, Владимир Венелинов и..

публикувано на 22.11.17 в 10:47

Децата на "Лудогорец" с отличен резултат срещу "Етър"

"Лудогорец" победи с 4:0 като гост "Етър" в първи двубой от четвъртфиналите в турнира за Купата на Българския футболен съюз. Срещата се игра на стадиона в село Ресен. През първото полувреме точни за тима на Росен Маринов бяха  Димитър Иванов 15-ата и Никола Илиев в 23-тата минута. В началото на втората част Димитър Иванов реализира второ попадение, а..

публикувано на 21.11.17 в 17:42

Негативната серия за шуменските баскетболисти продължава

Баскетболистите на "Шумен" допуснаха пета поредна загуба от началото на шампионата в "А" група, регион "Изток". Тази вечер играчите на Янко Янков отстъпиха на лидера във временното подреждане "Икономически университет" със 73:99. Домакините от Варна имаха превъзходство почти през целия двубой. Те натрупаха предимство още в първата част, спечелена с 35:23...

публикувано на 19.11.17 в 19:21

"Лудогорец 2" с три гола и точка срещу "Марица"

Вторият отбор на "Лудогорец" завърши 3:3 като гост на "Марица" (Пловдив). Срещата от 15-ия кръг на Втора професионална футболна лига се игра на базата в "Коматево". На три пъти разградчани повеждаха в резултата, но така и не успяха да стигнат до крайния успех. В 9-ата минута Томас Цвятков реализира за 1:0, а четири минути по-късно Венцислав Гюзелев..

публикувано на 19.11.17 в 16:48