Дунав започна с победа новия шампионат

Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като гост Септември (София) в среща от първия кръг на Първа професионална лига. Двубоят между русенци, които завършиха миналия сезон на четвърто място в класирането, и новака в елита се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Играчите на Веселин Великов откриха резултата след само четири минути игра. Капитанът Диян Димов подаде на Васил Шопов на границата на наказателното поле и нападателят реализира за 1:0. В 16-ата минута домакините също отбелязаха попадение чрез Мартин Тошев, но главният съдия отмени попадението заради спорна засада. Седем минути след началото на втората част Мирослав Будинов намери Христофор Хубчев, той центрира към Бирсент Карагерен и последният реализира второто попадение за русенци. В 62-рата минута Траян Траянов получи втори жълт картон за нарушение срещу Будинов и остави Септември с човек по-малко на терена. До края на мача Мирослав Будинов уцели гредата и пропусна възможността да направи успеха на Дунав още по-изразителен.

„Лудогорец“ срещу ЦСКА в полуфинали за деца

„Лудогорец“ ще се изправи срещу ЦСКА в полуфиналите на Държавното първенство по футбол за деца, родени през 2003 година. Това отреди жребият на 21 юни. Първата среща е в неделя (24 юни) от 10,30 ч. на базата на армейците в Панчарево, а реваншът е на 27 юни в Разград. Съперници в другия полуфинал са отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и „Левски“...

публикувано на 21.06.18 в 14:12
 Карлос Едуардо Жатоба

Престижен трансфер на "Дунав"

Ръководството на „Дунав“ реализира престижен трансфер. Полузащитникът на русенци Карлос Едуардо Жатоба вече е футболист на "Спортинг" -  Лисабон. Договорът на бразилеца с португалския гранд е до 2023 година. Карлос Жатоба пристигна в Русе през есента и изигра 14 мача с екипа на „Дунав“, като през януари се контузи тежко и няколко месеца беше извън..

публикувано на 20.06.18 в 11:46

„Лудогорец“ се изправя срещу „Крусейдърс“

„Лудогорец“ ще се изправи срещу „Крусейдърс“ в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Това отреди жребият на 19 юни. Първият двубой ще се играе на 10 или 11 юли в Разград, а реваншът в Северна Ирландия е седмица по-късно. „Крусейдърс“ има седем шампионски титли на страната, с колкото е и „Лудогорец“. Ако преодолее северноирланския..

обновено на 19.06.18 в 15:53

Наши бойци отиват на Балканското за медали

Четирима бойци на СК „Шуменска крепост“ заминават за Балканското първенство по кик бокс. Домакин на международния форум в стила „лоу кик“ е Сараево. Срещите ще се играят от 22 до 24 юли. Младата надежда на шуменския клуб Полина Галинова си е поставила за цел да защити шампионската титла от турнира през 2017 г. Тя ще мери сили в категория до 60 кг при..

публикувано на 19.06.18 в 14:43
Трифон Илиев начело

Шуменски лекоатлет на балкански шампионат

Шуменският лекоатлет Трифон Илиев (17) влезе в селекцията на националния отбор, който утре заминава за Балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години. Домакин на спортния форум е Истанбул. За Турция в периода 20-23 юни ще пътуват 30-те български атлети с най-добри постижения през годината. Трифон Илиев намери място в националния отбор, след..

публикувано на 19.06.18 в 11:11

Двама нови футболисти в "Дунав"

Двама нови футболисти подписаха договори с „Дунав“, съобщиха от русенския футболен клуб. Това са централният нападател Ахмед Ахмедов, който за последно игра в „Поморие“, и полузащитникът Даниел Пехливанов от „Арда“ (Кърджали). Новите попълнения в „Дунав“ това лято вече са шест. По-рано този месец от клуба привлякоха Георги Динков, Борислав..

публикувано на 18.06.18 в 16:07

"Лудогорец" разгроми "Марица" (Пловдив) при дебюта на Аутори

"Лудогорец" победи с 11:0 "Марица" (Пловдив) в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Двубоят беше дебют за новия главен мениджър на шампионите Пауло Аутори. В двете полувремена бразилецът заложи на различни състави.  През първата част разградчани отбелязаха четири попадения. Резултата откри Клаудиу Кешеру в 4-ата минута, а след него се..

публикувано на 15.06.18 в 16:59