Дунав започна с победа новия шампионат

Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като гост Септември (София) в среща от първия кръг на Първа професионална лига. Двубоят между русенци, които завършиха миналия сезон на четвърто място в класирането, и новака в елита се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Играчите на Веселин Великов откриха резултата след само четири минути игра. Капитанът Диян Димов подаде на Васил Шопов на границата на наказателното поле и нападателят реализира за 1:0. В 16-ата минута домакините също отбелязаха попадение чрез Мартин Тошев, но главният съдия отмени попадението заради спорна засада. Седем минути след началото на втората част Мирослав Будинов намери Христофор Хубчев, той центрира към Бирсент Карагерен и последният реализира второто попадение за русенци. В 62-рата минута Траян Траянов получи втори жълт картон за нарушение срещу Будинов и остави Септември с човек по-малко на терена. До края на мача Мирослав Будинов уцели гредата и пропусна възможността да направи успеха на Дунав още по-изразителен.

Децата на Ценово - шампиони

Детският отборът на Ценово стана шампион в турнира „Пролет“след като се наложи над състава на Караманово с 7:1. Седмото издание на футболния турнир „Пролет“ се организира под патронажа на общинската администрация в Ценово и със съдействието на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Николай Миланов получи..

публикувано на 23.04.18 в 16:08

Втора поредна минимална победа за "Дунав"

"Дунав" победи гостуващия "Етър" с 1:0 в среща от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Двубоят, игран на Градския стадион в Русе, завърши със същия резултат, с който домакините надделяха над "Локомотив" (Пловдив) преди три дни. Единственото попадение в срещата отбеляза Васил Шопов. В 25-ата минута той получи топката от Божидар Васев на около метър в..

публикувано на 22.04.18 в 21:54

Нов успех в резултатен мач за "Лудогорец"

"Лудогорец" победи като гост "Ботев" (Пловдив) с 4:2 в среща от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Домакините вкараха първото попадение на стадиона в Коматево. В 4-тата минута Тодор Неделев стреля от фаул, топката се удари в крака на Георги Терзиев и се озова в Диого Кампос, който отбеляза за 1:0. В 22-рата минута нападателят Якуб Швечрок подаде към..

публикувано на 21.04.18 в 20:13

Исмаил Иса донесе победа на "Дунав"

"Дунав" надигра пловдивдския "Локомотив" с 1:0 в среща от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Мачът се игра на Градския стадион в Русе, а с успеха домакините прекъснаха серия от седем мача без победа. Единственото попадение отбеляза новото попълнение в тима на Малин Орачев - Исмаил Иса, който реализира третия си гол в първенството. В 28-ата минута..

публикувано на 19.04.18 в 22:37

Муждународен турнир по борба започна в Русе

В спортен комплекс „Дунав“ бе официално открит Международния турнир по класическа и свободна борба „Петко Сираков – Иван Илиев“. На събитието присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, почетният председател на Българската федерация по борба Валентин Йорданов, председателят на Българската федерация по борба Христо Маринов и др. "Една от..

публикувано на 19.04.18 в 18:54

Кои съдии ще ръководят мачовете на "Лудогорец" и "Дунав"

Волен Чинков ще ръководи двубоя между „Ботев“ (Пловдив) и „Лудогорец“ от 31-вия кръг на Първа професионална лига. Помощници ще бъдат Веселин Мишев и Петър Джугански, а четвърти съдия – Павлин Михайлов. Срещата е в събота (21 април) от 17,30 ч. на стадиона в Коматево. Преди този кръг разградчани са лидери в класирането със 78 точки, докато..

публикувано на 19.04.18 в 15:01

"Лудогорец" без милост срещу третия "Берое"

Футболистите на "Лудогорец" разгромиха със 7:0 "Берое" в среща от 30-ия кръг на първенството, играна на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Головото шоу на домакините започна още във втората минута, когато Вандерсон нахлу в наказателното поле и с точен удар по земя откри резултата. В 16-ата минута Марселиньо беше фаулиран в наказателното поле и главният..

публикувано на 18.04.18 в 22:43