Дунав започна с победа новия шампионат

Футболистите на Дунав победиха с 2:0 като гост Септември (София) в среща от първия кръг на Първа професионална лига. Двубоят между русенци, които завършиха миналия сезон на четвърто място в класирането, и новака в елита се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Играчите на Веселин Великов откриха резултата след само четири минути игра. Капитанът Диян Димов подаде на Васил Шопов на границата на наказателното поле и нападателят реализира за 1:0. В 16-ата минута домакините също отбелязаха попадение чрез Мартин Тошев, но главният съдия отмени попадението заради спорна засада. Седем минути след началото на втората част Мирослав Будинов намери Христофор Хубчев, той центрира към Бирсент Карагерен и последният реализира второто попадение за русенци. В 62-рата минута Траян Траянов получи втори жълт картон за нарушение срещу Будинов и остави Септември с човек по-малко на терена. До края на мача Мирослав Будинов уцели гредата и пропусна възможността да направи успеха на Дунав още по-изразителен.

print Отпечатай

Дунав излиза срещу Берое

Срещата от втория кръг на елитната ни футболна група между отборите на Дунав и Берое Стара Загора ще се играе на градския стадион в Русе. Главен съдия ще е Драгомир Драганов, а началото на двубоя е от 20:30 часа.

публикувано на 24.07.17 в 10:53

Юношите на Лудогорец тръгнаха с победа във Втора лига

Вторият отбор на Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (София) в първия си двубой от първенството във Втора професионална лига. Двубоят се игра в Разград, а точни за успеха на домакините бяха Светослав Ковачев и Ивайло Климентов. За разлика от миналия сезон, когато в отбора се включваха и част от футболистите в първия състав на Лудогорец, сега тимът е съставен..

публикувано на 24.07.17 в 10:46

Анелия Карагьозян триумфира у дома

40 състезатели стартираха днес в дисциплината Крос кънтри олимпик от Държавния шампионат по планинско колоездене в Шумен. При дамите първа финишира Анелия Карагьозян от шуменския велоклуб „Илчов баир“, а при мъжете - Лъчезар Ангелов. На 18 км мъже мастърс победител стана Николай Костадинов от Стара Загора, а в категория мъже елит (24 км) - Александър..

публикувано на 23.07.17 в 13:50

Варненска победа в първата дисциплина от шампионата по планинско колоездене

Ясен Александров от Колоездачен клуб „Варна“ спечели първото място в дисциплината Крос кънтри елиминатор, част от Държавния личен и отборен шампионат по планинско колоездене. Той измина 900-метровото трасе за 1.36 мин. На второ място се класира Александър Минчев от клуб „Васил Левски“ с време 1.41 мин. Трети е Алек Бонев от „Bike Center Team“, който..

публикувано на 23.07.17 в 08:30

ЦСКА-София отново преклони глава пред Лудогорец

Лудогорец победи ЦСКА-София като гост с 1:0 в двубой от втория кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в срещата, играна на стадион "Българска армия" в столицата, отбеляза Върджил Мисиджан в 49-ата минута. Жоао Пауло подаде към холандеца, вратарят на домакините Георги Китанов тръгна да избива топката, но вместо това я изпусна, Мисиджан я..

публикувано на 22.07.17 в 23:08

Преславските "Моряци" спечелиха турнира по футбол

Отборът на „Моряците” спечели купата на Велики Преслав от проведения днес в града общински летен турнир по футбол. Победителите надиграха отбора на ветераните във финалната среща. Бившият преподавател по физкултура Върбан Върбев и настоящ председател на спортната комисия към Общинския съвет връчи купата на капитана на "Моряците" Захари Минчев. В..

публикувано на 22.07.17 в 18:03
планинско колоездене

27 души участваха днес в състезанието по планинско колоездене

Шуменският велоклуб „Илчов баир“ е домакин на Държавния личен и отборен шампионат по планинско колоездене. Състезанието започна днес от 15 часа в местността Йълдъз табия на Шуменското плато с дисциплината крос-кънтри елиминатор, в която участват само лицензирани състезатели към Международния колоездачен съюз. Надпреварата продължава и утре с..

публикувано на 22.07.17 в 17:35