"Ботев" (Нови пазар) започна с победа новото първенство

"Ботев" (Нови пазар) започна с успех новия шампионат в Североизточната Трета лига. Тимът спечели домакинството си на "Калиакра" с 2:1. Гостите от Каварна откриха резултата в 28-ата минута, а играчите от Нови пазар направиха пълен обрат, като победното попадение беше реализирано в добавеното време на мача. "Светкавица" и "Хитрино" завършиха 1:2 в Търговище. Точен за Хитрино беше Христо Станчев в 12-ата минута, а за домакините се разписа Румен Русев от дузпа в 18-ата минута. В последния мач, игран днес, "Суворово" надигра като гост "Септември" (Тервел) с 3:1. Срещата между "Добруджа" и "Доростол" беше отложена заради организационни проблеми за тима от Силистра. Утре (неделя) от 18 ч. "Кубрат" приема "Бенковски" (Бяла). "Локомотив" (Русе) е домакин на "Спартак" (Варна), като срещата ще се играе на стадион "Локомотив" във Варна, тъй като стадион "Дунав" в Русе е в ремонт.

Лудогорец надигра Етър с 4:0

Лудогорец постигна победа с 4:0 като домакин на Етър в последния мач от 13-ия кръг на Първа лига. По този начин шампионите от Разград увеличиха преднината си на върха в класирането и вече са с 5 пункта пред втория ЦСКА и с 8 точки пред третия Левски. В 24-та минута Клаудиу Кешеру отбеляза за орлите, вторият гол също беше негов. В 65-та минута в..

публикувано на 24.10.17 в 07:04

Иван Иванов започва същинската подготовка за Световното първенство по кикбокс

Утре балканският шампион по кикбокс Иван Иванов заминава на подготвителен лагер във Варна. До края на октомври на шуменеца му предстоят тренировки с националния отбор, който ще участва в Световното първенство в Унгария. Международният форум на асоциацията WAKO е предвиден за периода от 3 до 13 ноември. Събирането на заявки не е приключило, но очакванията..

публикувано на 23.10.17 в 11:42

Лудогорец излиза срещу „Етър” - Велико Търново

Срещата от 13-тия кръг на елитната ни футболна група между съставите на „Лудогорец” и „Етър”-Велико Търново ще се играе днес на стадион Лудогорец Арена в Разград. Началото на двубоя е от 18,00 часа.

публикувано на 23.10.17 в 07:51

Резултати от държавното първенство по всестранна езда в Кабиюк

В Кабиюшката гора край град Шумен днес завърши и последната дисциплина – прескачане на препятствия от финалите   на държавното първенство по всестранна езда. Шампион в тридневната надпревара, категория една звезда, е Бранимир Кръстанов с кон Найк от Клуба по конен спорт „ Елит" - София. Втори също е Кръстанов, но с кобила Калантна , трета..

публикувано на 22.10.17 в 16:37

Върджил Мисиджан и Джоди Лукоки предподписаха с Лудогорец

Холандският халф на Лудогорец Джоди Лукоки удължи договора си с клуба до 2020 година. Една от звездите в тазгодишното издание на Лига Европа приключи преговорите с ръководството на шампионите и подписа новия контракт, съобщиха от клуба. "Щастлив съм в Лудогорец. Вярвам, че мога да дам още много на клуба, за да постигне още по - големи успехи", заяви..

публикувано на 22.10.17 в 08:37
конна езда

Финал на държавното първенство по всестранна езда

Финалът на държавното първенство по всестранна езда ще се проведе от днес до неделя в Кабиюшка гора край Шумен. Състезанието ще включва следните дисциплини - днес - обездка, събота - крос кънтри и в неделя - прескачане на препятствия. Победителят ще бъде излъчен след сборуване на точките от трите дни. Състезанието е за деца и юноши 14/18 години и аматьори...

публикувано на 20.10.17 в 09:38

Волейбол: Дунав домакин на Черноморец Бяла 2008

От 17:00 часа ще се проведе първият официален мач от шампионата на висша лига група „Б“ на волейболен клуб „Дунав“. Русенци ще играят срещу „Черноморец Бяла 2008“ в спортна зала „Булстрад Арена“, а цената на билета ще е символична – 2 лева. Децата и учениците ще влизат безплатно в залата, срещу заверена ученическа карта.

публикувано на 14.10.17 в 15:28