"Ботев" (Нови пазар) започна с победа новото първенство

"Ботев" (Нови пазар) започна с успех новия шампионат в Североизточната Трета лига. Тимът спечели домакинството си на "Калиакра" с 2:1. Гостите от Каварна откриха резултата в 28-ата минута, а играчите от Нови пазар направиха пълен обрат, като победното попадение беше реализирано в добавеното време на мача. "Светкавица" и "Хитрино" завършиха 1:2 в Търговище. Точен за Хитрино беше Христо Станчев в 12-ата минута, а за домакините се разписа Румен Русев от дузпа в 18-ата минута. В последния мач, игран днес, "Суворово" надигра като гост "Септември" (Тервел) с 3:1. Срещата между "Добруджа" и "Доростол" беше отложена заради организационни проблеми за тима от Силистра. Утре (неделя) от 18 ч. "Кубрат" приема "Бенковски" (Бяла). "Локомотив" (Русе) е домакин на "Спартак" (Варна), като срещата ще се играе на стадион "Локомотив" във Варна, тъй като стадион "Дунав" в Русе е в ремонт.

Победа на Общинския футболен клуб „Кубрат 2016“

Децата и юношите при Общинския футболен клуб „Кубрат 2016“ победиха гостуващите отбори на град Две могили в първенството на Зона „Русе“. С хеттрик на Емир Расим, четири гола на Умуд Невзат и един гол на Несин Камбуров кубратчани се наложиха в първия двубой с категоричното 8:0. Във втория мач при юношите домакините отново поведоха в резултата още в..

публикувано на 18.05.18 в 12:16

"Дунав" Русе загуби като гост

С голове на  Пашов и Младенов през втората част, "Етър" Велико Търново победи "Дунав" Русе с 2:0 в първия мач от баражите за директно оставане във футболната ни Първа група.  Домакините завършиха двубоя с десет човека, а гостите с 9. Реваншът е в понеделник от 20,30 ч. в Русе.

публикувано на 17.05.18 в 22:11

Добруджа 1919 запазва лидерска позиция в Североизточната трета лига по футбол

Добруджа 1919 (Добрич) надигра Ботев (Нови пазар) с 9:0. При другите срещи в Североизточната трета лига по футбол, играни вчера, Суворово 1 (Суворово) - Светкавица (Търговище) завърши 3:0. С равенство приключи срещата Хитрино (Хитрино) - Септември 98 (Тервел) 2:2, а Локомотив (Русе) се наложи срещу Калиакра (Каварна) с 2:1. След този кръг Добруджа..

публикувано на 17.05.18 в 11:16

Победители на картинг шампионата в Русе

31 ученици и студенти се включиха в традиционния картинг шампионат на Русенския университет RUcart 2018. Надпреварата се проведе през почивните дни. При жените на първо място се класира Мартина Грозева – първи курс в специалност „Медицинска сестра“. Четвъртокурсникът от специалност „Транспортна техника и технологии“ Георги Стоилов е първи сред..

публикувано на 14.05.18 в 15:07

Шуменски каратисти с медали от Европейското

Шуменският каратист Каан Шюкри стана европейски вицешампион в категория до 70 кг., съобщи треньорът на Спортен клуб „Шинкиокушин” сенсей Даниел Димитров. В същата категория Цветан Урумов стана бронзов медалист. Шуменските състезатели участваха в Европейското първенство по карате за юноши и девойки, което се проведе в полския град Вроцлав.

публикувано на 14.05.18 в 14:29
Треньорът на клуба Галин Методиев и бойците Виктор Иванов, Полина Галинова и Георги Атанасов.

СК "Шуменска крепост" атакува унгарския ринг

Четирима от юношите на Спортния клуб "Шуменска крепост" ще участват в Световната купа по кикбокс. За спортния форум в Унгария заминават Никола Николов (лоу кик, 71 кг.), Георги Атанасов (лоу кик, 60 кг.), Виктор Иванов (К1, 54 кг.) и Полина Галинова (К1, 60 кг.). Двубоите ще се проведат от 17 до 20 май в Будапеща. „Както казва нашият треньор, „По-силни..

публикувано на 14.05.18 в 11:33

„Мълния“(Климент) и „Никола Козлево“ - победители в групата

„Мълния“ (Климент) и „Никола Козлево“ са победители в групата три кръга преди края на турнира. Двата футболни отбора ще представят Северна „А“ ОФГ – Шумен на 2 юни 2018 г., събота, на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен на финалите за определяне на първенците в Шуменска област. Това стана ясно след срещите от поредния кръг играни на 12 май...

публикувано на 13.05.18 в 14:01