Шуменските мажоретки отново с медали

Три медала извоюва в 21-вото Европейското първенство за мажоретки в Холандия Националният отбор на Република България, представен от състезателки от Шумен. Новината съобщи в социалната мрежа треньорът на отбора Снежана Иванова. В конкуренция със участници от 14 държави, българките заеха едно второ и две трети места. Един от бронзовите медали е в най-оспорваната категория традиционал корпус.

Късен гол донесе точка на "Дунав"

Футболистите на "Дунав" завършиха 1:1 като гост на "Верея" в среща от деветия кръг на Първа професионална лига. Русенци бяха по-активният отбор още от самото начало на срещата, но първи допуснаха гол. В 11-ата минута Майкъл Тевия изведе Милан Вушурович, състезателят от Черна гора надбяга Божидар Васев и с техничен удар реализира. Това беше и едва второто..

публикувано на 23.09.18 в 17:13

Полина Галинова отново изкачи световния връх

Полина Галинова стана световна шампионка по кикбокс за втори път в своята кариера. На първенството в Италия представителката на клуб „Шуменска крепост“ спечели златния медал в категория до 60 кг в стил К-1 при девойки старша възраст, като на финала надигра съперничка от Полша. Преди две години Полина Галинова също се качи на световния връх след успех..

публикувано на 22.09.18 в 16:14

Международен турнир по баскетбол за юноши в Шумен

Международен баскетболен турнир за юноши в памет на треньора Костадин Димитров ще се проведе днес и утре в Шумен. Участват сръбският „Актавис академия“ от Лесковац, молдовският „Адмиралс“, „Буба баскетбол“ от София и домакините от „Шумен“. Срещите ще се играят в новата спортна зала „Арена Шумен“, а входът е свободен. Началото е от 15,30 ч. днес с..

публикувано на 22.09.18 в 14:35

Шуменец с бронз от Световното по кикбокс

Боецът на СК '' Шуменска крепост'' Виктор Иванов спечели бронзов медал на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. В последната среща Иванов отстъпи с 1 на 2 гласа пред представител на Русия, като 20 секунди преди края на битката водеше в картите на съдиите. Днес Георги Атанасов ще излезе в спор за място на финала в категория..

публикувано на 21.09.18 в 07:02

"Лудогорец" допусна обрат срещу "Байер"

Футболистите на "Лудогорец" отстъпиха с 2:3 на "Байер" (Леверкузен) в първа среща на двата тима от група "А" на Лига Европа. Двубоят се игра пред пълните трибуни на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. В 8-ата минута Сисиньо беше спънат пред наказателното поле и главният съдия отсъди фаул. Прекият свободен удар беше изпълнен от Клаудиу Кешеру, който успя..

публикувано на 21.09.18 в 00:03

Георги Атанасов с първа победа

Шуменският боец Георги Атанасов записа първата си победа на Световното първенство по кикбокс за кадети и юноши в Италия. Младият национал отстрани без затруднения представител на домакините в категория до 60 кг., стил лоу кик. Съотборникът му от спортен клуб „Шуменска крепост“ Никола Николов обаче напусна турнира след равностойна среща със състезател..

публикувано на 20.09.18 в 16:45
Лудогорец - Торпедо

Определиха съдиите за неделните мачове

Ивайло Стоянов ще бъде главен съдия на двубоя между „Ботев“ (Пловдив) и „Лудогорец“ от деветия кръг на Първа професионална лига. Това съобщиха днес от Съдийската комисия към Българския футболен съюз. Срещата е в неделя от 20 ч. на стадиона в Коматево. В класирането „Лудогорец“ са трети, а пловдивчани заемат седмата позиция. Също в неделя, но от 15..

публикувано на 20.09.18 в 15:40