Отбори от Кубрат с призове по тенис на маса

Второ място спечели отбора на Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кубрат на турнира по тенис на маса „КОРПО-Есен 2017“ в Русе. В турнира се надпреварваха 10 отбора от Североизточна България, като два от тях бяха от Кубрат. Второ и четвърто място извоюваха играчите на Противопожарната служба и Общинския детски комплекс в Кубрат. Първенци в турнира станаха  Недко Ганчев, Сунай Самиев, Атанас Енчев и Мариян Пуйков от Русе. Второто място за Кубрат спечелиха тенисистите Цветелин Йорданов, Борислав Бончев и Андрей Черников.  Изключително представяне за Кубрат направиха също Виктор Димитров и Константин Йорданов. Турнирът по тенис на маса е проект на Спортен клуб по тенис на маса „Дунав“ - Русе с цел да се популяризира този спорт сред фирми, учреждения и сдружения.

Тежка загуба за баскетболистите на "Шумен"

Баскетболистите на "Шумен" загубиха като гост на Икономически университет" (Варна) с 35:92 в среща от първенството в Първата шестица на "А" група. През първите десет минути на двубоя шуменци отбелязаха само 3 точки и това предопредели рано крайния изход на мача. В отделните части тимът отстъпи с 3:22, 13:26, 12:16 и 7:28. Единственият играч, който успя да..

публикувано на 25.02.18 в 19:01

„Олимпия“ (Шумен) ще гостува в контрола на „Севлиево лейдис“

Женският футболен отбор на „Олимпия“ (Шумен) ще изиграе приятелска среща с отбора на „Севлиево лейдис“ днес. Двубоят е от 14,30 ч. на стадиона в комплекса в село Царева Ливада, община Дряново.През есенния дял от Държавното първенство по футбол за жени „Севлиево“ победи като домакин шуменки с 4:1. Предстоящата контрола е първата за „Олимпия“ преди..

публикувано на 25.02.18 в 08:41

Добруджа надигра Хитрино

Добружа Добрич победи Хитрино с 1:0 в мач от първенството на Севереоизточната аматьорска футболна лига. Единствения гол в двубоя, който се игра в Суворово, вкара Станимир Андонов в 28 минута. Добруджа запазва лидерската си позиция. Въпреки загубата отборът на Хитрино остава трети с 5 точки след първенеца.

публикувано на 24.02.18 в 16:27

Втора поредна победа за "Дунав" в първенството

"Дунав" победи гостуващия тим на "Верея" с 2:0 в среща от 22-рия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят на Градския стадион в Русе започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков. Почти през целия мач домакините имаха предимство. В 39-ата минута падна и първото попадение. Васил Шопов стреля по земя от около 25 метра, вратарят..

публикувано на 24.02.18 в 14:58

Дунав среща Верея, започват и мачовете от трета лига

От 13 часа на градския стадион в Русе ще се играе футболната среща от 22-рият кръг на Първа лига между съставите на Дунав-Русе и Верея - Стара Загора. Главен съдия на двубоя е Георги Давидов. Във временното подреждане "Дунав" е на предпоследната 13-а позиция с 18 точки, а отборът от Стара Загора заема шестото място с 31 точки. Два часа по късно, в..

публикувано на 24.02.18 в 08:20

"Лудогорец" привлече български национал

Втори зимен трансфер осъществи "Лудогорец". След привличането на полския нападател Якуб Шверчок шампионите подписаха с Цветомир Панов от "Ботев" (Пловдив). Днес националът на България ще пътува с отбора за Милано, но няма да играе в реванша с "Милан", тъй като не е картотекиран в Лига Европа.  28-годишният десен бек започва кариерата си в "Спартак"..

публикувано на 21.02.18 в 07:31

"Дунав" с ценна победа като гост

Футболистите на "Дунав" спечелиха с 2:1 като гост на "Витоша" (Бистрица) в първия си официален двубой за годината. Срещата бе последната от 21-вия кръг на първенството в Първа лига. В 30-ата минута домакините извършиха нарушение, за което главният съдия отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Васил Шопов, който центрира, но топката мина над всички..

публикувано на 19.02.18 в 19:29