"Лудогорец" пречупи "Черно море" за едно полувреме

Футболистите на "Лудогорец" победиха "Черно море" в Разград с 3:1 в среща от 25-ия кръг на Първа професионална лига. Домакините започнаха отлично двубоя и откриха резултата в 8-ата минута с попадение на Вандерсон. В 15-ата минута Мерсилиньо оползотвори асистенция на Върджил Мисиджан и удвои преднината на шампионите. След 32 минути игра гостите от Варна намалиха изоставането си с гол на Дани Кики, но в 41-вата минута "Лудогорец" отново отбеляза и затвърди успеха си. Клаудиу Кешеру стреля от наказателното поле, вратарят Благой Макенджиев изби, а точен при добавката беше Мисиджан. Със спечелините три точки днес тимът на Димитър Димитров събра 63 и продължава да е лидер в класирането. Следващият мач за разградчани е срещу "Етър" във Велико Търново. Това ще бъде двубой от последния кръг преди разделянето на шампионата на първа шестица и втора осмица.

Карлос Едуардо Жатоба

Престижен трансфер на "Дунав"

Ръководството на „Дунав“ реализира престижен трансфер. Полузащитникът на русенци Карлос Едуардо Жатоба вече е футболист на "Спортинг" -  Лисабон. Договорът на бразилеца с португалския гранд е до 2023 година. Карлос Жатоба пристигна в Русе през есента и изигра 14 мача с екипа на „Дунав“, като през януари се контузи тежко и няколко месеца беше извън..

публикувано на 20.06.18 в 11:46

„Лудогорец“ се изправя срещу „Крусейдърс“

„Лудогорец“ ще се изправи срещу „Крусейдърс“ в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Това отреди жребият на 19 юни. Първият двубой ще се играе на 10 или 11 юли в Разград, а реваншът в Северна Ирландия е седмица по-късно. „Крусейдърс“ има седем шампионски титли на страната, с колкото е и „Лудогорец“. Ако преодолее северноирланския..

обновено на 19.06.18 в 15:53

Наши бойци отиват на Балканското за медали

Четирима бойци на СК „Шуменска крепост“ заминават за Балканското първенство по кик бокс. Домакин на международния форум в стила „лоу кик“ е Сараево. Срещите ще се играят от 22 до 24 юли. Младата надежда на шуменския клуб Полина Галинова си е поставила за цел да защити шампионската титла от турнира през 2017 г. Тя ще мери сили в категория до 60 кг при..

публикувано на 19.06.18 в 14:43
Трифон Илиев начело

Шуменски лекоатлет на балкански шампионат

Шуменският лекоатлет Трифон Илиев (17) влезе в селекцията на националния отбор, който утре заминава за Балканския шампионат за юноши и девойки под 20 години. Домакин на спортния форум е Истанбул. За Турция в периода 20-23 юни ще пътуват 30-те български атлети с най-добри постижения през годината. Трифон Илиев намери място в националния отбор, след..

публикувано на 19.06.18 в 11:11

Двама нови футболисти в "Дунав"

Двама нови футболисти подписаха договори с „Дунав“, съобщиха от русенския футболен клуб. Това са централният нападател Ахмед Ахмедов, който за последно игра в „Поморие“, и полузащитникът Даниел Пехливанов от „Арда“ (Кърджали). Новите попълнения в „Дунав“ това лято вече са шест. По-рано този месец от клуба привлякоха Георги Динков, Борислав..

публикувано на 18.06.18 в 16:07

"Лудогорец" разгроми "Марица" (Пловдив) при дебюта на Аутори

"Лудогорец" победи с 11:0 "Марица" (Пловдив) в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. Двубоят беше дебют за новия главен мениджър на шампионите Пауло Аутори. В двете полувремена бразилецът заложи на различни състави.  През първата част разградчани отбелязаха четири попадения. Резултата откри Клаудиу Кешеру в 4-ата минута, а след него се..

публикувано на 15.06.18 в 16:59

Шуменски спортисти - олимпийски надежди

Шуменски спортисти завоюваха призови места от младежкия фестивал „Олимпийски надежди“. Един златен, два сребърни и четири бронзови медала спечелиха шуменските лекоатлети от 11-тото издание на фестивала за млади таланти „Олимпийски надежди“, който се проведе в курортния комплекс „Албена“. При девойките старша възраст състезателките на СКЛА „Шумен“..

публикувано на 14.06.18 в 14:03