Шуменец с рекорд на "Мемориал Валерий Великов"

Христо Манолов
Снимка: Радио Шумен
Нов рекорд за преминаване на трасето на „Мемориал Валерий Великов“ постави днес шуменският пилот Христо Манолов. Това се случи в първия манш на надпреварата. Манолов даде време от 1:45.400 мин. Втори финишира Юлиян Телийски, а трети – шуменецът Мартин Сурилов, за когото до последно не беше сигурно дали ще участва. Първият манш продължи повече от час и половина заради множество прекъсвания - шест рестарта, катастрофа на Росен Русев, авария на автомобила на Янко Божев и тежко завъртане на Петър Бочков. Според организаторите пилотите не могат да съобразят скоростта си спрямо трасето, тъй като атмосферните условия са различни от  тренировките вчера. От 69 състезатели, участвали в опознавателните турове, днес не стартира само Димитър Божилов, който по време на третата тренировка удари автомобила си. Около 13 ч. се очаква да започне вторият манш. Състезанието е в три етапа.

Фалстарт за "Дунав" в първенството

"Дунав" загуби с 1:2 като гост на "Витоша" (Бистрица) в първия двубой от новия сезон в Първа професионална футболна лига. Русенци допуснаха пълен обрат, след като поведоха в резултата още в четвъртата минута с гол на Ахмед Ахмедов. Светослав Ковачев проби отляво и шутира от границата на наказателното поле, вратарят Николай Георгиев не изби добре топката,..

публикувано на 20.07.18 в 21:05
Ивайло Стоянов

Определиха съдиите за старта на Първа лига

Ивайло Стоянов ще даде първия съдийски сигнал за новия сезон в Първа професионална лига. Реферът ще ръководи двубоя, с който се открива шампионата - между отборите на "Витоша" (Бистрица) и "Дунав" (Русе). Срещата е утре (20 юли) от 18,30 ч. По време на подготвителния период двата тима играха контролна среща в Севлиево, която беше прекратена поради..

публикувано на 19.07.18 в 11:47

БК „Велики Преслав” със сребро

Девойките от преславския клуб по баскетбол спечелиха второ място на Държавните игри за спортист от малките селища. Финалите на първенството се проведоха край Пловдив между осем отбора. Момичетата от Велики Преслав победиха с голяма точкова разлика отбора на Поликраище, но загубиха от баскетболистките на Вълчи дол. Сребърните медалистки бяха..

публикувано на 19.07.18 в 09:50

"Видеотон" е следващият съперник на "Лудогорец"

"Лудогорец" и на теория се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. След домакински успех над "Крусейдърс" със 7:0  преди по-малко от седмица, тази вечер в Белфаст играчите на Пауло Аутуори записаха победа с 2:0 и с общ резултат 9:0 продължават напред в надпреварата. В 11-ата минута Якуб Шверчок подаде към Джоди Лукоки, а в опита си да..

публикувано на 17.07.18 в 23:55

„Лудогорец“ и „Крусейдърс“ в среща реванш

„Лудогорец“ гостува на „Крусейдърс“ в среща реванш от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят на стадион „Сийвю“ в Белфаст е тази вечер от 22 ч. българско време.  Първият мач преди седмица в Разград завърши с категоричен успех на българския шампион със 7:0.  Победителят от този сблъсък ще се изправи в следващия кръг срещу..

публикувано на 17.07.18 в 10:52

Тренера на 75

Популярният треньор по вдигане на тежести Слави Борисов днес - 17 юли, става на 75 години. Той е познат като Тренера за своите възпитаници, голяма част от които имат високи отличия в републикански, европейски, световни и олимпийски първенства. В продължение на няколко години Слави Борисов е избиран за треньор номер 1 в община Исперих, а два пъти е..

публикувано на 17.07.18 в 09:47

"Дунав" не отбеляза гол в последната си контрола

"Дунав" завърши 0:0 с тима на "Локомотив" (Горна Оряховица) в последната контролна среща за русенци преди началото на новия сезон в Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Дунав" в крайдунавския град. Преди началото на срещата бяха представени осемте нови попълнения в тима на Малин Орачев -  вратарят Филип Димитров и полевите футболисти..

публикувано на 13.07.18 в 21:50